אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר נושים לחברת הבנייה בני בכר זועבי יאפשר את חזרתה לפעילות מלאה צילום: עמית שעל

הסדר נושים לחברת הבנייה בני בכר זועבי יאפשר את חזרתה לפעילות מלאה

למימון ההסדר תמכור החברה שורה של נכסים ותחזור לפעילות מלאה. בהחלטתו קבע ביהמ"ש כי "מדובר בהסדר ראוי" ופסק כי "היתרונות הטמונים בו עולים על חסרונותיו"

07.11.2017, 11:29 | אמיתי גזית

שנה לאחר שחברת הבנייה "בני בכר זועבי" נכנסה להקפאת הליכים בעקבות חובות בסך כ-140 מיליון שקל, אישר לפני שבועיים, השופט עאטף עילבוני מבית המשפט המחוזי בנצרת הסדר הנושים שיאפשר לה לחזרו לפעילות מלאה.

במסגרת ההסדר שגיבשו הנאמנים, עוה"ד מור נרדיה ממשרד לוי טילר ועמית לדרמן ממשרד שלמה נס, יינתן החזר של 100% משוויין הריאלי של הבטוחות לנושים; 100% מהסכום המגיע לעובדי החברה; ו-100% מהחוב לנושים בדין קדימה. למימון ההסדר תמכור החברה שורה של נכסים ותחזור לפעילות מלאה. בהחלטתו קבע ביהמ"ש כי "מדובר בהסדר ראוי" ופסק כי "היתרונות הטמונים בו עולים על חסרונותיו".

אתר בנייה (אילוסטרציה), צילום: אוראל כהן אתר בנייה (אילוסטרציה) | צילום: אוראל כהן אתר בנייה (אילוסטרציה), צילום: אוראל כהן

חברת זועבי מעסיקה יותר מ־60 עובדים בתחום התשתיות ויזמות הנדל"ן. בין לקוחות החברה: משרד הביטחון, עיריית קרית־שמונה ועיריית נהריה.

בבקשה להקפאת הליכים שהוגשה לפני כשנה נטען כי החברות נקלעו לקשיים כלכליים, בין השאר בשל מותו ביולי 2016 של אבראהים זועבי, שהיה הרוח החיה בחברות.

השופט עאטף עיילבוני קיבל את הבקשה ומינה את עוה"ד מור נרדיה ועמית לדרמן לנאמנים להקפאת ההליכים. בבקשתם טענו הנאמנים כי ההסדר יאפשר לשקם את החברה וימנע את קריסתה, בעוד שכל חלופה אחרת תוביל לפיטורי עובדים, להפסקת ביצוע פרויקטים ולירידתו לטמיון של הערך הכלכלי של הסיווג הקבלני הגבוה של החברה. הנאמנים הוסיפו כי תרומתם של בני משפחת זועבי להסדר משמעותית, לנוכח העובדה שהם התחייבו להעמיד לרשות ההסדר נכסים בשווי ניכר וליטול על עצמם התחייבות להירתם לביצוע ההסדר במשך כל שנות ביצועו, תוך קבלת תנאי שכר מופחתים. ההסדר אושר על ידי אסיפות הנושים ברוב הנדרש, ואולם שלושה נושים התנגדו להסדר.

השופט דן בכל אחת מההתנגדויות, ובסופו של דבר דחה אותן, בקובעו כי "מסקנתם של הנאמנים שלפיה הסדר נושים לחברת בני בכר עדיף על פני אפיק של פירוק, נכונה, ראויה ומוצדקת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות