אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איגוד הכדורגלנים העולמי ביטל את התלונה שהגיש נגד פיפ"א ומערכת ההעברות הנוכחית צילום: אי פי איי

איגוד הכדורגלנים העולמי ביטל את התלונה שהגיש נגד פיפ"א ומערכת ההעברות הנוכחית

האיגוד המייצג את שחקני הכדורגל פצח בצעדים המשפטיים ב-2015 כולל הגשת תלונה בנציבות האירופית שבה האשים את פיפ"א בפיקוח על שוק העברות לא שוויוני בקרב הקבוצות, ש"מרמה" את האוהדים.

07.11.2017, 13:25 | שירות כלכליסט
נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו אומר כי ההסכם החדש לשש שנים עם איגוד השחקנים מהווה "אבן דרך חשובה".

קראו עוד בכלכליסט

ההתחייבות הזו של פיפ"א היא חלק מהסכם שיתוף פעולה לשש שנים שנועד "לחזק קשרים ולשפר את מינהל הכדורגל המקצועי", צילום: איי אף פי ההתחייבות הזו של פיפ"א היא חלק מהסכם שיתוף פעולה לשש שנים שנועד "לחזק קשרים ולשפר את מינהל הכדורגל המקצועי" | צילום: איי אף פי ההתחייבות הזו של פיפ"א היא חלק מהסכם שיתוף פעולה לשש שנים שנועד "לחזק קשרים ולשפר את מינהל הכדורגל המקצועי", צילום: איי אף פי

האיגוד, FIFPro ביטל את התלונה שהגיש נגד פיפ"א ומערכת ההעברות הנוכחית, זאת לאחר ששני הארגונים חתמו על הסכם תקדימי. האיגוד המייצג את שחקני הכדורגל פצח בצעדים המשפטיים ב-2015 כולל הגשת תלונה בנציבות האירופית שבה האשים את פיפ"א בפיקוח על שוק העברות לא שוויוני בקרב הקבוצות, ש"מרמה" את האוהדים.

עוד טענו באיגוד כי המערכת הנוכחית לא מקדמת סולידריות פיננסית.

עם זאת, התלונה בוטלה כעת לאחר שבפיפ"א הסכימו להקים כוח משימה מיוחד שיבחן ויבצע בדיקה מקיפה יותר על מערכת ההעברות.

ההתחייבות הזו של פיפ"א היא חלק מהסכם שיתוף פעולה לשש שנים שנועד "לחזק קשרים ולשפר את מינהל הכדורגל המקצועי".

"היום הגענו לאבן דרך חשובה בכל הנוגע לשיפור המינהל העולמי של הכדורגל מקצועי", הכריז אינפנטינו. "הייתי עד לשיתוף פעולה חסר תקדים בין פיפ"א, FIFPro, איגוד המועדונים האירופי ופורום הליגות העולמי. ניהלנו מו"מ מורכב עם בעלי העניין המרכזיים בכדורגל, וכל אחד מהצדדים נאלץ להתפשר. אך בסופו של יום, ההסכם הזה מטיב עם כולם והמנצח הסופי הוא הכדורגל.

"אני מצפה לשיתוף פעולה דומה בעת הדיונים שיתחילו בקרוב בנוגע לביקורת מקיפה יותר של מערכת ההעברות. כל ההתאחדויות, הקונפדרציות, השחקנים, המועדונים והליגות – לכולם תפקיד חשוב תהליך הזה".

פיליפ פיאט, נשיא FIFPro הוסיף: "ההבנה ההדדית הזו עזרה לקדם את השינויים הגדולים ביותר בחוקי ההעברות בכדורגל מאז 2001. בעוד שמועדונים בליגות העשירות מתייחסים לרוב לשחקנים היטב, יש ליגות אחרות שבהן מתעלמים באופן קבוע מזכויות התעסוקה של שחקני הכדורגל. השינויים הללו בחוקים יעזרו לנו להגן על 60 אלף השחקנים ש- FIFPro מייצגת בפני יחס לא הוגן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות