אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר הביטוח הסיעודי: ניסנקורן הכריז על סכסוך עבודה במשק צילום: אוראל כהן

משבר הביטוח הסיעודי: ניסנקורן הכריז על סכסוך עבודה במשק

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מתח ביקורת חריפה על הפקידות הבכירה: "במקום שהמדינה תדאג לקשישים, הקשישים צריכים לדאוג לעצמם"

07.11.2017, 15:06 | רחלי בינדמן

כל מה שאתם צריכים לדעת על הביטוח הסיעודי

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הכריז היום (ג') על סכסוך עבודה במשק סביב סוגיית ביטול הביטוחים הסיעודיים במקומות העבודה.  

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר ההסתדרות ניסנקורן, צילום: צביקה טישלר יו"ר ההסתדרות ניסנקורן | צילום: צביקה טישלר יו"ר ההסתדרות ניסנקורן, צילום: צביקה טישלר

בדבריו מתח יו"ר ההסתדרות ביקורת חריפה על הפקידות הבכירה ואמר כי  "במקום שהמדינה תדאג לקשישים, הקשישים כאן צריכים לדאוג לעצמם. מדינת ישראל מנשלת את עצמה מחובתה לדאוג לאוכלוסייה זו".

ההסתדרות תוכל להשבית את המשק כבר מה-22 בנובמבר אך ניסנקורן הודיע כי יאפשר למצות את ערוצי ההידברות עד סוף החודש: "המטרה שלנו היא לא השביתה אלא הפתרון ואני מקווה כי בתקופה הזו אכן יימצא פתרון". מי שצפוי להכריע את סיום הפרשה הוא שר האוצר משה כחלון שלפי הערכות נוטה לאשר הארכת הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים לתקופה נוספת עד שהממשלה תמצא פיתרון ארוך טווח לסוגיה הבוערת.

ח"כ ד"ר נחמן שי, יו"ר שדולת הגמלאים, הגיב להכרזת ההסתדרות ואמר כי "פצצת הזמן כבר לא מתקתקת, היא מתפוצצת. המחאה הציבורית בהובלת ההסתדרות היא נכונה ובאה בעיתה. קריסת הביטוחים הסיעודיים מפקירה מיליון איש ללא ביטוח סיעודי וללא יכולת כספית לעמוד בנטל. על המדינה להיכנס לנעליהן של חברות הביטוח ולסייע למבוטחים, ובמקביל לחוקק במהירות חוק ביטוח סיעודי ממלכתי".

מוביל המאבק סביב הסוגייה בכנסת, ח"כ איציק שמולי, אמר בתגובה להודעת ההסתדרות כי "אנחנו הולכים למלחמה על רשת הביטחון של מיליון ישראלים שחברות הביטוח רוצות לזרוק לרחוב, בכללם מאות אלפי קשישים. לא נאפשר קטסטרופה כזו וצריך לשבח את ההסתדרות על החלטתה ללכת איתנו עד הסוף".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
לא דואגים לנכים. לקשישים . הכל דיבורים ומעשים אין.ביטן ואמסלם דואגים למלך ולמלכה.
משה כחלון אתה הבטחת להטיב אם הנכים והקשישים והסיעודים לפני הבחירות. איפוא אתה עכשיו. נותן יד להציל את נתניהו הסכסכן והפלגן והכי מושחת שהיה במדינה. ושלא יעבדו אלינו.
משה איש כחלון מכולנו  |  08.11.17
לכל התגובות