אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אל על דוד מימון הודיע על התפטרותו צילום: סיון פרג'

מנכ"ל אל על דוד מימון הודיע על התפטרותו

מימון כיהן בתפקיד 4 שנים, ובסך הכל בתפקידים שונים בחברה - 12.5 שנה; מאז כניסתו לתפקיד טיפסה המניה ב-245%; לדבריו, "זכיתי להיות חלק מארגון יוצא דופן"

07.11.2017, 17:33 | מיקי גרינפלד

מנכ"לאל על דוד מימון הודיע על התפטרותו. כך מדווחת היום (ג') החברה לבורסה בת"א. מימון כיהן בתפקיד כמעט 4 שנים, ובסך הכול כיהן בתפקידים שונים בחברה במשך 12 שנים וחצי.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההודעה, ההחלטה על סיום הכהונה אינה כרוכה בנסיבות שיש להביאן לידיעת המחזיקים בניירות הערך של החברה. בשלב זה טרם נקבע מועד ספציפי לסיום הכהונה ומימון ימשיך בתפקידו עד לבחירתו של מחליף והשלמת תהליך חפיפה. 

מימון מונה לתפקיד מנכ"ל אל על ב-29 בינואר 2014, במקומו של אליעזר שקדי. הוא נכנס לתפקידו ב-20 במרץ 2014. בחלק ניכר מתקופת כהונתו נהנה אל על מהירידה החדה במחירי הנפט בעולם (לפני שאלה התאוששו בשנה האחרונה). מאז כניסתו של מימון לתפקיד עד היום זינקה מניית אל על ב-245%.   

עד לסוף 2016 עמדה עלות שכרו הכוללת של מימון על 11 מיליון שקל, כולל בונוסים. עלות שכרו ב־2017 טרם פורסמה, אולם שכרו הבסיסי עומד על 2.1 מיליון שקל כך שהוא צפוי לעזוב את החברה עם 13 מיליון שקל לפחות.

בתפקידו האחרון לפני מינויו למנכ"ל אל על כיהן מימון כסמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים ומנהל את המדיניות המסחרית והשיווקית של החברה. קודם לכן שימש כסמנכ"ל מכירות וכסמנכ"ל שירות בחברה. מימון, בעל דרגת אלוף משנה במיל' פרש מצה"ל בשנת 2000 לאחר ששמש בתפקידו האחרון כמפקד הבקו"ם. 

"זכיתי להיות חלק מארגון מיוחד ויוצא דופן, בעל משמעות אדירה בישראל ובעולם כולו. אני מבקש להודות לכם, חברי הדירקטוריון, על התמיכה המתמדת במשך תקופת כהונתי, אשר בזכות שיתוף הפעולה ההדוק והמקצועי עמכם זכינו להוביל את אל על להישגים ראויים ולהתמודדות עם האתגרים העומדים בפניה" אמר מימון. 

"במשך שנות עבודתי בחברה, זכיתי לעבוד עם אנשים רבים בחברה במיוחד במהלך תפקידיי השונים בתחומי השירות, המכירות, המסחר וכמובן במשך שנות כהונתי כמנכ"ל החברה. העבודה היומיומית הקשה והמקצועית של כל אחת ואחד מעובדי אל על, בארץ וברחבי העולם, הם בסיס איתן להמשך שגשוגה של חברת אל על", הוסיף מימון.

    

דוד מימון , צילום: סיון פרג דוד מימון | צילום: סיון פרג' דוד מימון , צילום: סיון פרג

אנליסט פסגות נועם פינקו אומר כי בשלב זה מדובר בהתפתחות מאכזבת: "ההתפטרות  הפתיעה מאוד שכן המנכ"ל מוביל את אל על בכל המהלכים האסטרטגיים, הכוללים בין היתר הצטיידות המטוסים, רכישת ישראיר והדיונים מול הטייסים. עזיבתו מהווה להערכיתנו מכה לאל על, צריך לראות מי יחליף אותו והאם המחליף יוביל את אותה אסטרטגיה. אנו רואים בעזיבה חדשות רעות וגורם סיכון למניה, לפחות עד להתבהרות העניינים".

אל על צפויה לפרסם בקרוב את דוחות הרבעון השלישי שלה. את הרבעון השני של 2017 סיימה חברת התעופה עם עלייה מזערית בשורת ההכנסות ונסיגה חזקה בשורת הרווח. אל על רשמה ברבעון רווח נקי רבעוני של 16 מיליון דולר, בהשוואה ל-35 מיליון דולר ברבעון המקביל - ירידה של 54%. ההכנסות ברבעון הסתכמו בכ-541 מיליון דולר, עלייה קלה של 0.6% בהשוואה להכנסות הרבעון המקביל שעמדו על 537 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות