אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורבס מאשימה: שר המסחר האמריקאי וילבור רוס שיקר והוא בכלל לא מיליארדר צילום: רויטרס

פורבס מאשימה: שר המסחר האמריקאי וילבור רוס שיקר והוא בכלל לא מיליארדר

דו"ח חדש שפרסם מגזין הכלכלה מעלה ששווי נכסיו של רוס עומד על 700 מיליון דולר, ולא 2.9 מיליארד דולר כפי שדיווח המגזין בשנה שעברה. השר מחה וטען שיש לקחת בחשבון קרנות שהקים עבור משפחתו, אולם ב"פורבס" הגיעו למסקנה שהקרנות הללו לא קיימות

07.11.2017, 18:11 | שירות כלכליסט
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אוהב להתגאות בכך שהקיף את עצמו במיליארדרים מצליחים, אך הוא ככל הנראה יצטרך להסתפק במיליארדר אחד פחות. לפי טענת המגזין פורבס, שר המסחר האמריקאי וילבור רוס ניפח את הונו האישי, ולמעשה אינו מיליארדר.

קראו עוד בכלכליסט

רק לפני שנה דיווחו במגזין כי הונו של רוס עומד על 2.9 מיליארד דולר, מה שהכניס אותו לרשימת 400 האנשים העשירים ביותר בארה"ב. רוס טרח אז להתקשר לעורכי המגזין ולטעון כי הערכת ההון שלו נמוכה מדי, והונו קרוב יותר ל-3.7 מיליארד דולר. אולם כעת פרסם המגזין דו"ח חדש, לפיו שווי נכסיו של רוס עומד על פחות מ-700 מיליון דולר. המידע החדש מבוסס על הצהרות פיננסיות שהגיש רוס לאחר שמונה לתפקיד שר המסחר בממשל טראמפ.

שר המסחר והתעשייה האמריקאי וילבור רוס, צילום: רויטרס שר המסחר והתעשייה האמריקאי וילבור רוס | צילום: רויטרס שר המסחר והתעשייה האמריקאי וילבור רוס, צילום: רויטרס

כשהדבר נודע לפורבס הם תכננו להוציא אותו מרשימת עשירי ארה"ב, אך רוס מחה וטען כי המגזין לא לוקח בחשבון קרנות שהקים עבור משפחתו, שלטענתו השווי שלהן הוא "מעל 2 מיליארד דולר", ושלא נכללו בהצהרות ההון שהגיש. אולם במגזין הודיעו כי לאחר "חודש של בדיקות" הגיעו למסקנה כי הקרנות הללו לא קיימות, ולפיכך רוס הוצא מרשימת עשירי ארה"ב שפורסמה בחודש שעבר. עם זאת, ב"פורבס" עוד לא עדכנו את רשימת המיליארדרים העולמית, שם מופיע רוס במקום ה-814 עם הון של 2.5 מיליארד דולר.

"ברור למדי שרוס שיקר לנו, השקר האחרון בשורה של כזבים, הגזמות, המצאות ושקרים גסים שהעביר לפורבס מאז 2004", הודיע המגזין.

רוס עצמו סירב להגיב לדיווח. ממשרד המסחר נמסר כי רוס "הגיש את כל הצהרות ההון כמתחייב לפי החוק ותוך ייעוץ עם מומחים למשפטים ולאתיקה. כפי שאמרנו בעבר, כל אי הבנה שעלתה מדיונים שלכם עם רוס היא מצערת".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות