אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי סירקיס ואמיר אשל מועמדים להחליף את מימון באל על צילום: יאיר שגיא, אוראל כהן

אורי סירקיס ואמיר אשל מועמדים להחליף את מימון באל על

דוד מימון הודיע שיעזוב את תפקידו. בין המועמדים להחליפו: מפקד חיל האוויר לשעבר אמיר אשל ומנכ"ל ישראייר אורי סירקיס

08.11.2017, 07:31 | גולן חזני

מנכ"ל אל על בשלוש השנים האחרונות דוד מימון הודיע אתמול (ג') על התפטרותו. שמועות על פרישתו נפוצו בשבועות האחרונים, אך הן הוכחשו בתוקף.

קראו עוד בכלכליסט

מימון נכנס ללשכת המנכ"ל במרץ 2014. מאז שנכנס לתפקיד עלתה המניה ב־245% (לא כולל דיבידנדים). בתקופתו רווחי חברת התעופה עלו, בעיקר הודות לצניחה במחיר הנפט שגררה הפחתה במחיר הדלק הסילוני.

מנכ"ל אל על הפורש דוד מימון, צילום: סיון פרג מנכ"ל אל על הפורש דוד מימון | צילום: סיון פרג' מנכ"ל אל על הפורש דוד מימון, צילום: סיון פרג

בין המהלכים הבולטים של מימון באל על ניתן למנות את השקת כרטיס פליי־קארד, חתימה על עסקה לרכישת ישראייר וחתימה על עסקה לרכישת 16 מטוסי דרימליינר חדשים מבואינג, ששניים מהם כבר הגיעו לארץ, נכנסו לשירות והתגלה כי הם סובלים מתקלות.

מימין: מנכ”ל ישראייר אורי סירקיס ומפקד חיל האוויר לשעבר אמיר אשל, צילום: יאיר שגיא, אוראל כהן מימין: מנכ”ל ישראייר אורי סירקיס ומפקד חיל האוויר לשעבר אמיר אשל | צילום: יאיר שגיא, אוראל כהן מימין: מנכ”ל ישראייר אורי סירקיס ומפקד חיל האוויר לשעבר אמיר אשל, צילום: יאיר שגיא, אוראל כהן

עד לסוף 2016 עמדה עלות שכרו הכוללת של מימון על 11 מיליון שקל, כולל בונוסים. עלות שכרו ב־2017 טרם פורסמה, אולם שכרו הבסיסי עומד על 2.1 מיליון שקל כך שהוא צפוי לעזוב את החברה עם 13 מיליון שקל לפחות.

שני המועמדים המרכזיים להחליפו הם מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס ומפקד חיל האוויר לשעבר אמיר אשל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות