אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי עדויות על אונס, אלכס גלעדי "זז הצידה" מתפקידו כנשיא קשת צילום: אוראל כהן

אחרי עדויות על אונס, אלכס גלעדי "זז הצידה" מתפקידו כנשיא קשת

שתי נשים סיפרו כי אנס אותן בעבר, נשיא "קשת" הודיע על חופשה זמנית - אך ממשיך להכחיש בתוקף. יו"ר דירקטוריון קשת, דרורית ורטהיים: "החל מהיום, אלכס גלעדי לא יכהן כנשיא קשת"

08.11.2017, 07:51 | רן בוקר, ynet

שתי נשים העידו אתמול כי איש הטלוויזיה הבכיר אלכס גלעדי, נשיא "קשת" וחבר הוועד האולימפי הבינלאומי, אנס אותן בעבר. הוא מכחיש את החשדות אולם פרסם הבוקר (יום ד') הודעה ולפיה "אני זז הצידה מתפקידי ב'קשת' זמנית עד שתוכח חפותי". יו"ר דירקטוריון קשת, דרורית ורטהיים, מסרה כי "בעקבות הודעתו, החל מהיום אלכס גלעדי לא יכהן כנשיא קשת".

אמש פורסמו שתי עדויות, החמורות ביותר עד כה בגל הסיפורים שיצאו לאור בימים האחרונים, על התנהגות מינית נצלנית מצד גלעדי. בחדשות "עשר" דיברה מי שהוגדרה "אשת תקשורת לשעבר", שסיפרה כי לפני כשני עשורים גלעדי הזמין אותה לביתה לשיחה על תוכנית שהייתה אמורה להנחות.

אלכס גלעדי, צילום: אוראל כהן אלכס גלעדי | צילום: אוראל כהן אלכס גלעדי, צילום: אוראל כהן

"הוא העלה אותי לחדר להראות לי את הטלוויזיות 'בואי תראי, אני שולט מפה, אני רואה BBC, CNN', 'אני נשיא הוועד האולימפי' אני חושבת שהוא אמר לי. 'אני כאן ואני פה ואני שולט בערוץ 2', ולא יותר מדי הספקתי להגיב ומצאתי את עצמי על הרצפה", אמרה מי שלפי הדיווח עברה בדיקת פוליגרף ונמצאה דוברת אמת.

"הוא זרק לי שני שמות של בנות שהוא אמר לי 'מה את חושבת, מי עשה אותן כוכבות? נראה לך שבזכות עצמן מישהו פה יכול להתקדם? זה הכול דרכי, כולם עברו דרך החדר הזה... לא הרגשתי את מה שהוא עושה לי, התנתקתי.

"כשגבר ואישה מקיימים יחסי מין שלא מרצון - איך אמורים לקרוא לזה אם לא אונס?", היא הוסיפה. "ברחתי אחר כך, יצאתי משם נסערת, אני זוכרת את עצמי רצה ברחובות ולא יודעת לאן".

עדות נוספת התפרסמה ב"הארץ", על אונס שהתרחש לכאורה בסוף שנות ה-70: "הוא היה הבוס שלי. עובדים ביחד. יום אחד הוא מבקש ממני לבוא אתו לקחת איזה חומר מהבית שלו. אין פה הרבה מה לספר. זה מאוד חד וחלק וישיר ומיידי", העידה האישה על מה שהתרחש בזמן שעבדה תחתיו בפרויקט טלוויזיוני.

גלעדי עומד בימים אלה במרכז סערה תקשורתית אחרי שנערמו תלונות של נשים - בהן אושרת קוטלר והעיתונאית נרי ליבנה שטענו כי הטריד אותן מינית והציע הצעות מגונות תמורת קידום. באמצעות איש יחסי הציבור שלו מסר גלעדי את ההודעה שהעביר הלילה לדירקטוריון ולמנכ״ל ׳קשת׳, אבי ניר: ״אני זז הצידה מתפקידי ב׳קשת׳ זמנית עד שתוכח חפותי ואלחם להוכחת חפותי מן הטענות הבלתי מבוססות האלה. אני חוזר ומדגיש כי טענות אלה אינן נכונות ואנקוט בצעדים המשפטיים הנדרשים כנגד האשמות השווא הללו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות