אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

FinTech 2017

"בעבר שאלו אם אינטרנט זה שימושי או סתם הייפ. עכשיו קורה אותו הדבר עם הבלוקצ'יין"

אור פרלמן, מייסד משותף ב-ChromaWay, אמר את הדברים בכנס הפינטק של "כלכליסט" ודיבר בשבחי הטכנולוגיה החדשה: "בלוקצ'יין יכול לאפשר לך לעשות שיתופי פעולה שלא יכולת לעשות קודם בגלל חוסר אמון בסיסי, גם בתוך הארגון"

08.11.2017, 12:54 | הגר רבט

"אני רוצה להחזיר אתכם לימים הראשונים של האינטרנט. אנשים דיברו אז על האם אינטרנט הוא דבר שימושי או שיש כאן הייפ. האינטרנט היה פרוטוקול בזמנו, בדיוק כמו הבלוקצ'יין", כך פתח את דבריו אור פרלמן בכנס הפינטק של "כלכליסט", לאומי טק ו-KPMG. פרלמן הוא מייסד משותף ב-ChromaWay שפיתחה טכנולוגיה המאפשרת לארגונים לשלב בין מסדי הנתונים הקיימים שלהן למסד נתונים של בלוקצ'יין.

קראו עוד בכלכליסט

"בלוקצ'יין יכול לאפשר לך לעשות שיתופי פעולה שלא יכולת לעשות קודם בגלל חוסר אמון בסיסי, גם בתוך הארגון. עכשיו ניתן לעבוד עם אנשים חדשים וגם לעזור ללקוחות שלך לסמוך עליך יותר. זה משפר את האבטחה בתוך המערכות הארגוניות", אמר פרלמן.

פרלמן. שינויים של היה ניתן לעשות קודם בגלל חוסר אמון בסיסי, צילום: עמית שעל פרלמן. שינויים של היה ניתן לעשות קודם בגלל חוסר אמון בסיסי | צילום: עמית שעל פרלמן. שינויים של היה ניתן לעשות קודם בגלל חוסר אמון בסיסי, צילום: עמית שעל

"חלק מהבעיות עם פתרונות ריכוזיים הוא שצריך לסמוך על גורם צד שלישי עם המידע שלך, בעיה נוספות היא העלויות הגבוהות ולבסוף קל יותר הרבה יותר לפרוץ למערכות ריכוזיות, כי להבדיל ממערכות מבוזרות צריך לפרוץ רק למחשב אחד. במערכות לגסי כמו אלה שקיימות היום קשה מאוד לשנות ולבנות מחדש ולכן האינטגרציה בין הבלוקצ'יין למערכות הקיימות מסובך".

לדברי פרלמן הבלוקצ'יין מאפשר מודלים עסקיים חדשים ושיתופי פעולה חדשים. "היום יש עדיין הרבה מאוד ניירות ובלגן, בבלוקצ'יין הכל יכול להיות דיגיטלי ומאובטח".

לסיכום, אמר פרלמן: "בלוקצ'יין הוא סוג של דאטה בייס שאינו נתון למניפולציה, אתה לא יכול לרמות את מערכות הנתונים הללו. מצד שני אבל הוא לא יכול לבצע הרבה מאוד דברים שמערכות נתונים שקיימות היום בתוך האנטרפרייז כן יכולות. הפתרון שלנו הוא שבנינו את הבלוקצ'יין מעל מערכות הנתונים שקיימות היום בתוך הארגונים. אנחנו יכולים להפוך את מערכות הנתונים הקיימות שלכם לבלוקצ'יין ואתם יכולים לייעל אותן בקלות. אפשר לעושת קונפיגורציה ולהפוך את המערכות הארגוניות לבלוקצ'יין בתוך כמה שבועות ולהוסיף אנשים חדשים למערכת בקלות אחר כך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות