אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת הליך מכירה: דירקטוריון דקסיה ישראל בשורה של צעדים ארגוניים צילום: יצחק כהן

לקראת הליך מכירה: דירקטוריון דקסיה ישראל בשורה של צעדים ארגוניים

פעילות בנק דקסיה ישראל מתמקדת בהעמדת אשראי לרשויות מונציפאליות. הבנק סיים את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 17.6 מיליון שקל, עלייה של 30% לעומת הרבעון השלישי של 2016

08.11.2017, 12:43 | רעות שפיגלמן

דירקטוריון בנק דקסיה ישראל מאשר שורה של צעדים ארגוניים, לקראת הליך מכירה אפשרי של הבנק.

קראו עוד בכלכליסט

פעילות בנק דקסיה ישראל מתמקדת בהעמדת אשראי לרשויות מונציפאליות. הבנק סיים את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 17.6 מיליון שקל, עלייה של 30% לעומת הרבעון השלישי של 2016. התשואה להון עמדה על 9.7%, מול 6% ברבעון המקביל. הפער מיוחס למכירת תיק הלוואות של הבנק, שצמצמה ב-33 מיליון שקל הפרשה להפסדי אשראי. מנגד רשם הבנק ברבעון המדווח ירידה בהכנסות ריבית ובהכנסות מימון.

לצד פרסום הדוחות דיווח הבנק על חלוקת דיבידנד מיוחד של 300 מיליון שקל. החלוקה מגיעה לאחר מגעים ממושכים בין בעלי המניות לבין הנהלת הבנק ובעלות השליטה  (ממשלות בלגיה וצרפת המחזיקות כ-58%). ההסכמה על חלוקת דיבידנד הותנתה בהסכמת הצדדים לאיחוד מניות ולמהלכים הכרחיים נוספים לקראת מכירת הבנק.

עוד עדכן הדירקטוריון על החלטה לבצע פרעון מוקדם של פיקדונות בהיקף של כ-290 מיליון שקל - שהופקדו בבנק על ידי בעלת השליטה. הבנק יוצא גם לרכישת עצמית של אג"ח בהיקף של עד 100 מיליון שקל מסדרה ב'.

 

אוליבייה גוטמן מנכ"ל דקסיה ישראל , צילום: יצחק כהן אוליבייה גוטמן מנכ"ל דקסיה ישראל | צילום: יצחק כהן אוליבייה גוטמן מנכ"ל דקסיה ישראל , צילום: יצחק כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות