אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"ל טיפרנקס: "חברות שמספקות לנו שירותים אוספות מידע שיכול לזהות טרנדים לפני כולם ולעשות כסף בשוק ההון"

אורי גרינבאום בכנס פינטק 2017 של "כלכליסט", "אנחנו מאתרים דאטה שקשה לנתח ומנקים את המידע כך שייצר תשואות עודפות על השוק. בתוך שנה-שנתיים יהיו המון אנשים שינהלו כך השקעות"

08.11.2017, 13:09 | רחלי בינדמן

 

 

"אנחנו מנתחים כמויות מידע פיננסי ומייצרים מידע לשוקי הון. אוספים את המידע כך שמאפשרים ליישויות בעולם הפיננסי להשתמש בו ובכלל זה קרנות גידור", כך אמר אורי גרינבאום, מנכ"ל Tipranks בכנס פינטק 2017 של "כלכליסט" בשיתוף בנק לאומי ו-KPMG סומך חייקין.

לדבריו, "מחשבים יכולים לעבד כמויות מידע במהירות. אנחנו משתמשים במכונות ועיבוד שפה בכל פלטפטרמה כמו בלוגים, דיווחי חברות ואתרי תקשורת. מאתרים דאטה שקשה לנתח ואנחנו מנקים את המידע כך שייצר תשואות עודפות על השוק. איך זה משפיע על החיים שלנו? בשנים האחרונות פורח בארה"ב תחום ניהול תיקים על ידי רובוטים שמאפשרים לאנשים עם סכומי כסף נמוכים להיחשף לניהול השקעות וזה שוק של כבר 120 מיליון דולר בעולם. גם בישראל רשות ניירות ערך מתחילה לאפשר זאת.

אורי גרינבאום , צילום: עמית שעל אורי גרינבאום | צילום: עמית שעל אורי גרינבאום , צילום: עמית שעל

"לדעתי תוך שנה-שנתיים יהיו המון אנשים שינהלו כך השקעות. בשנים האחרונות רואים גם תעודות סמארט בטא למי שלא רוצה לחכות אחרי מדדי הבורסה אלא לאתר מגמות, נניח מומנטום. תעודות סמארט בטא זיהו שטבע למשל במומנטום שלילי ובניגוד למדד ת"א 35 לא השקיעו בה. אבל הכי מעניין זה קרנות גידור ושם המנהל משתתף ברווחים וזה משאיר הרבה מקום לאגו וליצירתיות. יש קרנות שמבקשות לבדל עצמן ולייצר יתרון ולכן מחפשות דאטה. למשל קרנות שמציבות מצלמות מחוץ לחנויות של אפל לבדוק כמה רוכשים את אפל החדש. בשביל זה אנחנו כאן - לעבד מידעים כאלה.

"יכול להיות שאם אקנה מניות של אפל כשיורד גשם ואמכור כשיש שמש ארוויח יותר מסתם לקרוא את הדוחות. אם אשאל בחדר למשל כמה אנשים קנו אפל x אולי אגזור מזה איזה מכירות אפל תציג ולקנות המניה לפני הדו"ח ולמכור אחרי. ווייז למשל יודעת אם יש עסקים שיהנו ממיקומים של אנשים. גם גוגל טרנדס מראה מגמות של חיפושים ומה זה אומר. יש המון מידעים שאפשר לייצר מהם אסטרטגיות מעניינות. לא כיף להסתכל על הודעות של פעולות בעלי עניין בחברה כמו אם מכר או קנה מניות. אם מוכרים מניה זה לאו דווקא אומר משהו על המניה ועל האמונה במניה כי לפעמים בעל העניין צריך נזילות. מצד שני כשבעל עניין קונה זה בדרך כלל כי הוא חושב שמשהו טוב יקרה לה וזו אינדיקציה טובה לכיוון המניה. קרנות גידור מאד אוהבות נתונים כאלה. יש המון חברות שכאילו באות לעזור לצרכן לייעל לו תהליכים אבל תוך כדי הצרכן צריך לחשוף להם מידע שהן מנתחות כדי לזהות טרנדים לפני כולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות