אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

FinTech 2017

"אנחנו מצפים להגיע להיקף העברות כספים של מיליארד דולר בתוך שנתיים"

דורון כהן, מייסד משותף ומנכ"ל בקוברסי ודובי פרנסיס, שותף מנהל בקרן SGVC שוחחו בכנס הפינטק של "כלכליסט" על האבולוציה שעובר שוק התשלומים. פרנסיס: "לפי המחקרים שקראתי בעוד 6 שנים נכפיל את החדירה שלנו לשוק ב-17. זה פוטנציאל שאין בשום טכנולוגיה אחרת מלבד אולי מחשוב קוואנטי"

08.11.2017, 14:10 | הגר רבט

דורון כהן, מייסד משותף ומנכ"ל Covercy, אמר בכנס הפינטק של כלכליסט כי הסטארט-אפ שהקים מנהל היום העברות כספים בסך 250 מיליון דולר בשנה וצפוי להגיע לסכום של מיליארד דולר בשנתיים הקרובות. קוברסי פיתחה פלטפורמה להעברת כספים שפועלת בצורה דומה להעברת קבצים ואורכת דקות ספורות.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו קרן פינטקית", פתח דובי פרנסיס, שותף מנהל בקרן SGVC, את השיחה שלו עם דורון כהן, מייסד ומנכ"ל קוברסי. "אנחנו משקיעים כ-80% מהכסף שלנו בחברות פינטק בישראל או בסיליקון ואלי. בדיוק השקנו קרן שלישית של 50 מיליון ואנחנו מנהלים בסה"כ 150 מיליון דולר. אנחנו נמצאים היום רק ב-1% של דיסרפשן. השוק של פינטק קיים רק 10 שנים ויש לו רק 1% חדירה. אם נסתכל שש שנים קדימה, על בסיס כל המחקרים שקראתי נהיה ב-17% חדירה, אין שום תחום בטכנולוגיה שבו יש לכם כפול 17 פוטנציאל מלבד אולי מחשוב קוואנטי".

כהן: "250 מיליון דולר הוא כמות ה-run rate שאנחנו מעבירים היום, המיקוד שלנו הוא על המשקיעים בינלאומיים. הבנו שמה שבאמת באמת זו חוויית הלקוח המלאה ולכן הכנסנו פנימה את הלקוח. צמחנו פי 20 במשך השנתיים האחרונות. אנחנו מתעסקים בעולם של השקעות אלטרנטיביות, זה עולם של 6 טריליון דולו הוא עדיין עובד בפקסים. יש כאן הזדמנות אדירה צריך לנסות להבין את הגודל של הסחר בקריפטו ביחס למה שקורה בעולם. ההון האנושי מוערך בלמעלה מ-63 טריליון דולר. הקריפטו בכמה מאות מיליונים. אנחנו חייבים להשקיע בככסף אמיתי. אבל אנחנו מחכים ליום שבו הבלוקצ'יין, הטכנולוגיה שמאחורי הביטקוין תעבוד. היא עדיין לא שם אבל כשתהיה זה יהיה שינוי משמעותי בהעברות הכספים".

פרנסיס: "בכסף אמיתי רצות עסקות ב-2,000 טריליון דולר בשנה אז החלק היחסי של קריפטו אם מסתכלים על תנועות כסף הוא שולי מאוד".

דובי פרנסיס. פוטנציאל של פי 17 בשש שנים, צילום: עמית שעל דובי פרנסיס. פוטנציאל של פי 17 בשש שנים | צילום: עמית שעל דובי פרנסיס. פוטנציאל של פי 17 בשש שנים, צילום: עמית שעל

כהן: "אני מסתכלים על שוק התשלומים כשוק שעובר אבולוציה בשלושה שלבים. בנקודה הראשונה חיו בעיקר הבנקים, אח"כ קם דור נוסף של חברות דיגיטליות שבאו לעשות את מה שהבנקים עושים מהר וזול יותר. אבל מה שמעניין זה הדור השלישי של חברות שמייצרות פלטפורמות תשלומים ונותנות פתרון שלם מקצה לקצה. אנחנו מכניסים פנימה הן את מנהל ההשקעות והן את מי שהוא משקיע בו".

פרנסיס: "אפילו בדלת אמותינו, בקרן ניהול, העברת הכספים בין המשקיעים הוא כאב ראש לא קטן.

כהן: "מנהלי קרנות מעידים שתהליך גיוס הכספים הוא ממושך ומעיק. אנחנו לוקחים עולם שבו יש 3 גופים שונים מאוד ומכניסים אותם לפלטפורמה אחת שפותרת להם שלושה תהליכים מרכזיים: חתימה על מסמכים ורגולציה, ניהול ההון והדיווח. לוקחים עולם שאיש לא יודע מה קורה בו ומעבירים אותו לדור הבא".

דורון כהן. "הכנסנו פנימה את הלקוח", צילום: עמית שעל דורון כהן. "הכנסנו פנימה את הלקוח" | צילום: עמית שעל דורון כהן. "הכנסנו פנימה את הלקוח", צילום: עמית שעל

"דיברנו על העלייה בכמות העסקאות", מסכם כהן, "תוך שנתיים ואנחנו מצפים להגיע למיליארד הדולר בעוד כשנתיים. אחרי תקופת פיילוט השקנו באופן רשמי את המערכת שלנו ואנחנו הולכים למהלך של הטמעתה בקרנות בארה"ב ויוצאים לגיוס ראשון משמעותי מאוד".

הסטארט-אפ קוברסי שהוקם ב-2014 השלים בפברואר 2016 גיוס סיד של 1.5 מיליון דולר מקרן SGVC , ומאיש ההשקעות הבריטי ארול רודניק ואביב לשם, בעלי טלמיל אלקטרוניקה.

את קוברסי ייסדו דורון כהן, לשעבר מנכ"ל חברת פלטפורמות המסחר לברייט; גונן טיברג, לשעבר סמנכ"ל הטכנולוגיות של טריאלד; ובועז זיונץ, מנהל בפעילות הפרסום אונליין של Wix.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות