אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל עברה מהפסד לרווח ברבעון השלישי ותחלק דיבידנד של 57 מיליון דולר צילום: בלומברג

כיל עברה מהפסד לרווח ברבעון השלישי ותחלק דיבידנד של 57 מיליון דולר

חברת הכימיקלים של עידן עופר דיווחה על רווח של 84 מיליון דולר לעומת הפסד של 347 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד

08.11.2017, 14:47 | אלי שמעוני
כימיקלים לישראל (כיל), שבשליטת החברה לישראל של עידן עופר, פרסמה היום (ד') את הדוח הכספי של הרבעון השלישי של 2017 והציגה רווח של 84 מיליון דולר. שיפור ניכר לעומת הפסד של 347 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד - רבעון שהושפע לרעה ממחיקה של 225 מיליון דולר (בשל פרויקט מחשוב שכשל), וכן 170 מיליון דולר (כתוצאה מסגירת פעילות האשלג באתיופיה).

קראו עוד בכלכליסט

בשורת ההכנסות רשמה כיל ברבעון שיפור של 4.1% לעומת הרבעון המקביל והם הסתכמו ב-1.44 מיליארד דולר - בעיקר בשל גידול במכירות של מוצרי בטיחות אש, תוספים מתקדמים וחומצה זרחתית בכיל פוספט.

זה שנים שכיל מנסה לשנות את מיקודה העסקי, ולהוריד את התלות במחירי הסחורות. עד לפני מספר שנים הייתה כיל חברה שמתמקדת בעיקר באשלג, ולכן רווחיה היו תלויים לחלוטין במחירי הסחורות.

בשביל להחליש תלות זו החלה כיל לפתח את מגזר הפתרונות המיוחדים, הכולל מוצרי המשך תעשייתיים, תוספים מתקדמים ורכיבי מזון מיוחדים. מגזר זה כולל עיבוד תעשייתי או כימי למוצרים, זאת בניגוד למגזר המנרלים בו החברה כורה ומפיקה את המינרלים כמו אשלג או פוספט.

עידן עופר בעל השליטה ב כיל, צילום: בלומברג עידן עופר בעל השליטה ב כיל | צילום: בלומברג עידן עופר בעל השליטה ב כיל, צילום: בלומברג

לראשונה ברבעון זה רשמה כיל במגזר הפתרונות המיוחדים רווחיות תפעולית גבוה לעומת המגזר המסורתי של החברה. הרווח התפעולי המיוחס למגזר הפתרונות המיוחדים עמד ברבעון על 190 מיליון דולר, לעומת 88 מיליון דולר במגזר המינרלים. הכנסות מגזר הפתרונות המיוחדים עמדו ברבעון על 731 מיליון דולר, לעומת 698 מיליון דולר במגזר מינרלים. בתוך כך, דיווחה כיל על חלוקת דיבידנד של 57 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות