אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חמת רכשה 80% מחזי בנק תמורת 76 מיליון שקל

חמת רכשה 80% מחזי בנק תמורת 76 מיליון שקל

ענקית הברזים ומוצרי הסניטריה תקבל בנוסף אופציה לרכישת יתרת מניות חזי בנק, כאשר מחיר המימוש שלה ייקבע בהתאם לנוסחאות שסוכמו בין הצדדים

08.11.2017, 15:32 | גולן חזני

ענקית הברזים ומוצרי הסניטריה חמת דיווחה היום (ד') על רכישת 'חזי בנק דיזיין' המתמחה בקרמיקה וחדרי אמבטיה למגדלי יוקרה. חמת תשלם 76 מיליון שקל ותקבל 80% ממניות חזי בנק בניכוי החוב והמזומן בקופה. דבר המו"מ פורסם לראשונה בכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

חזי בנק נהנתה מניהול יציב של הבעלים שהקים את החברה לפני 35 שנה מחנות בודדת בהוד השרון. בכוונת חמת לממן את העסקה ממקורותיה העצמיים ומקורות חיצוניים, והיא בוחנת חלופות שונות בנושא זה. העסקה כפופה לאישורים שונים, לרבות אישור רשות ההגבלים העסקיים.

כמו כן, במסגרת ההסכם, נקבע כי חמת תקבל אופציית רכש (Call) לרכישת יתרת מניות חזי בנק, ולמוכרים תינתן אופציית מכר (Put), וזאת בחלוף 12 חודשים ממועד השלמת העסקה, ולתקופה של 60 יום. מחיר המימוש של האופציה ייקבע בהתאם לנוסחאות שסוכמו בין הצדדים, והמתייחסות לנתונים שונים, לרבות ה-EBITDA של החברה. עוד סוכם בין הצדדים, כי יחזקאל בנק ימשיך לכהן כמנכ"ל החברה.

חמת נשלטת בידי יואב גולן והיא ניהלה מגעים לרכישת נגב קרמיקה אבל לא הגישה הצעה פורמלית בסופו של דבר. רועי רגרמן, מנכ"ל קבוצת חמת: "עסקת הרכישה הינה מהלך משמעותי במסגרת יישום האסטרטגיה של קבוצת חמת להרחיב את פעילותה, ולגוון את מקורות הכנסותיה, וזאת תוך כניסה להשקעות בחברות ובתחומים המשיקים לתחומי הליבה שלה, והמאפשרים סינרגיה שתבטיח צמיחה והגדלת הרווחיות בטווח הארוך".

מנכ"ל חמת רועי רגרמן מנכ"ל חמת רועי רגרמן מנכ"ל חמת רועי רגרמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות