אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר האת'ריום הגדול: כך הוקפאו 150 מיליון דולר צילום: שאטרסטוק

משבר האת'ריום הגדול: כך הוקפאו 150 מיליון דולר

תקלה משונה בתוכנת ארנק דיגיטלי הקפיאה את יכולת השימוש במטבע הווירטואלי את'ריום בקרב משקיעי ICO. זו התקלה השנייה מסוגה בתוכנה זו בחודשים האחרונים, שמהווה גם סיכון לגניבה וגם מאיימת על מיזם האת'ריום עצמו

08.11.2017, 18:19 | רפאל קאהאן

פרצת אבטחה בתוכנת הארנק הדיגיטלי של חברת Parity חושפת את משתמשי המטבע הווירטואלי את'ריום לגניבה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של TechCrunch, מפתחת התוכנה הודיעה שחשבונות שנפתחו לאחר ה-20 ביולי חשופים לגניבה, מה שמסכן את המשתמשים. לפי הערכה ראשונית, מדובר במטבעות בשווי 150 מיליון דולר, אשר אוחסנו בתוכנה נפוצה במיוחד בקרב משקיעים בהנפקות ICO.

מטבע האת מטבע האת'ריום | צילום: שאטרסטוק מטבע האת

מדובר בפעם השניה בחודשים האחרונים שמוזהה כזו בעיה חמורה בארנקים של Parity. מדובר גם באיום על המטבע עצמו, שהוא כיום השני בערכו לאחר הביטקוין עם שווי שוק של כ-27 מיליארד דולר.

הפרצה הקודמת הביאה לגניבה של 150 אלף מטבעות את'יריום ששווים בזמנו עמד על כ-30 מיליון דולר. בשלב הנוכחי אין כרגע דיווחים על ניצול הפרצה לגניבה, אך אין כל ספק שמדובר בסכום גדול של מטבעות את'ריום שנמצאים בסכנה.

אחת החברות העיקריות שנפגעו מהבעיה היא פולקדוט ש-60% מה-ICO שהנפיקה הוקפאו. החברה רק גייסה לאחרונה 140 מיליון דולר במכירת ICO ומדובר בחלק ניכר ממנה. בעיה נוספת היא שהפרצה הביאה לירידת ערך חדה באת'יריום ששוויו נפל מ-305 דולר לכ-291 דולר אתמול, מגמה שעדיין נמשכת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות