אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל דויטשה בנק: בוטים יכולים להחליף חצי מ-97,000 עובדינו צילום: בלומברג

מנכ"ל דויטשה בנק: בוטים יכולים להחליף חצי מ-97,000 עובדינו

ג'ון קריאן סבור שמבנה העבודה של הבנק יאפשר החלפה פשוטה של עובדים בתוכנות ויישומי בינה מלאכותית. זאת, על רקע הזינוק בשירותי הבנקאות המקוונים והירידה בדרישה לבנקאים אנושיים בסניפים

09.11.2017, 16:22 | שירות כלכליסט

ג'ון קריאן, המנכ"ל המיליארדר של הדויטשה בנק, הוא האחרון בשורה של תעשיינים בולטים שטוענים שפיתוחי רובוטיקה ובינה מלאכותית יובילו לפיטורים נרחבים - וכנראה מוקדם מהצפוי. 

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו מעסיקים 97,000 עובדים" אמר לפייננשל טיימס. "לרוב יריבינו יש בערך מחצית מהמספר הזה. אנחנו ידניים מדי, מה שמוביל לחוסר יעילות ולטעויות. יש הרבה שביכולתנו לעשות עם למידת מכונה". דויטשה בנק קיצץ 4,000 משרות מאז 2015, אך לדברי קריאן זו רק ההתחלה. לדבריו, טכנולוגיה חדשנית תאפשר לארגון להגיע למכסת הקיצוצים המתוכננת של 9,000 משרות ואף לעבור אותה בהרבה. בעבר טען שרואי חשבון גרמנים רבים, למשל, ניתנים להחלפה בידי טכנולוגיה פשוטה וכינה אותם "חשבוניה אנושית ולא יותר".

ג ג'ון קריאן, מנכ"ל דויטשה בנק | צילום: בלומברג ג

"עלינו למצוא דרכים להעסיק אנשים ואולי אנשים צריכים למצוא דרכים חדשות לנצל את זמנם", אמר לפייננשל טיימס. "השורה התחתונה היא שבקרוב לא נזדקק לכל כך הרבה אנשים".

הוא גם ציין שאחת הסיבות בגינן מנסה דויטשה בנק להתרחק מעבודה אנושית היא ששירותי הבנקאות לצרכן הפכו כיום למקוונים, ואינם מצריכים עוד סניפים פיזיים. "האמת היא שכשביקרתי בסניפים, חיכיתי לא מעט עד שנתקלתי בלקוחות כלשהם," סיפר. "הם פשוט לא מבקרים בסניף בתדירות של פעם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות