אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש הסגל לשעבר של נתניהו, ארי הרו, העיד בפרשת בזק צילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט

ראש הסגל לשעבר של נתניהו, ארי הרו, העיד בפרשת בזק

בפרקליטות בדקו האם לעד המדינה בפרשות 1000 ו-2000 היה מידע רלוונטי גם לחשדות נגד בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', או לקשרים בין איש העסקים לראש הממשלה. ככל הידוע עדותו לא תרמה לקידום החקירה

10.11.2017, 08:54 | תומר גנון

פרשת בזק: הפרקליטות בדקה במהלך החקירה עם ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומי שחתם על הסכם עד מדינה במסגרת פרשות 1000 ו-2000 האם יש בידיו מידע רלוונטי לחקירת רשות ני"ע. ברשויות האכיפה ביקשו לבדוק בין היתר האם יש בידיו של ארו מידע לגבי נחקרים מרכזיים בפרשה, ובהם בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' המקורב לנתניהו. ככל הידוע עדותו לא תרמה לקידום החקירה.

כבר בשלב מוקדם של חקירת בזק, התלבטו בצמרת הפרקליטות האם החקירה צריכה להתמקד גם במערכת היחסים בין נתניהו לחברו אלוביץ'. סימני השאלה היו ברורים. נתניהו מינה את פילבר, שיש לו זיקה פוליטית ברורה וגלויה אליו כמי שניהל את מטה הבחירות ב-2015, למנכ"ל משרד התקשורת. פילבר, כך לפי ממצאי חקירת רשות ני"ע, דאג לקדם את האינטרסים העסקיים של בזק בתוך משרד התקשורת. 

ארי הרו, צילום: שאול גולן ארי הרו | צילום: שאול גולן ארי הרו, צילום: שאול גולן

בעבר נחשפו בתחקיר של גידי וייץ בעיתון "הארץ" עדויות על התערבות בתכנים באתר "וואלה" שבשליטת אלוביץ' מצד נתניהו ובני משפחתו. ככל הידוע לשיטת צמרת הפרקליטות בשלב זה, ולמרות עדויות נוספות שקיימות בכיוון זה, לא מדובר בראיות מספיקות לחקור חשד לטובת הנאה שנתן אלוביץ' לנתניהו. כאמור גם ניסיון לברר עם ארו האם יש בידו מידע מסייע בנושא לא הניב לשיטת הפרקליטות תוצאות.

סנגורו של הרו, רועי בלכר, סירב להתייחס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות