אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: זרים יוכלו להחזיק בבעלות על חברות פיננסיות במדינה צילום: בלומברג

סין: זרים יוכלו להחזיק בבעלות על חברות פיננסיות במדינה

השינוי יאפשר למשקיעים זרים להחזיק ב-51% מגופים העוסקים בחוזים עתידיים ובניירות ערך, לעומת 49% עד כה; נשיא לשכת המסחר האמריקאית בבייג'ין מזהיר: "בסין תמיד צריך לשים לב לאותיות הקטנות"

10.11.2017, 12:06 | שירות כלכליסט
ממשלת סין הודיעה היום (ו') כי תסיר את ההגבלות הנוגעות לבעלות זרה על חברות פיננסיות במדינה, בצעד שרבים חיכו לו, והמאפשר גישה למשקיעים זרים לשוק השירותים הפיננסיים הגדול ביותר באסיה.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך, שעליו הכריז סגן שר האוצר ז'ו גואנג'יאו, מגיע יממה לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שב וקרא להקלת הגישה לשוקים הסיניים, במהלך פגישה עם נשיא סין, שי ג'ינפינג.

השינוי כולל הסרת מגבלות על בעלות זרה בקרנות העוסקות בחוזים עתידיים ובניירות ערך, ומאפשר למשקיעים זרים להחזיק ב-51% מהקרן, לעומת 49% עד כה. ההקלה תיכנס לתוקפה מיד עם ניסוח מכלול החוקים הקשורים בה, אמר ז'ו במסיבת עיתונאים.

קהילת המשקיעים הזרים בירכה על ההחלטה, אך קראה להתנהלות זהירה עד שיוחלט על אופן החלת החוקים החדשים. "הגדלת הנגישות לשירותים הפיננסיים בסין בהחלט עומדת בגובה בסדר העדיפויות שלנו", אמר קן ג'ארט, נשיא לשכת המסחר האמריקאית בבייג'ין. "זהו צעד בכיוון הנכון. נצטרך לראות את פרטי החוקים. בסין תמיד צריך לשים לב לאותיות הקטנות כדי לראות עד כמה מהר העניינים זזים, אולם הקלת המגבלה היא צעד מבורך". דובר מטעם ג'יי פי מורגן אמר כי הבנק "מברך על כל החלטה שנעשית בידי ממשלת סין המקדמת ליברליזציה נוספת בסקטור הפיננסי".

בורסת שנגחאי, צילום: אי פי איי בורסת שנגחאי | צילום: אי פי איי בורסת שנגחאי, צילום: אי פי איי

התוכנית להקלת מגבלות הבעלות מגיעה בזמן שבייג'ין מתמודדת עם לחצים גואים מצד ממשלות מערביות ולוביסטים עסקיים להסרת חסמי השקעה ורגולציה המגבילים טת פעילותן של חברות זרות במשק הסיני.

במהלך ביקורו בבייג'ין אמר טראמפ כי קשר המסחר בין ארה"ב לסין אינו מאוזן וקרא לנגישות גבוהה יותר לשוק הסיני עבור משקיעים אמריקאים. לדבריו, "עלינו לבחון את עניין הגישה, העברת טכנולוגיה מאולצת וגניבת קניין רוחני, נושאים שבעצמם עולים לארה"ב ולחברות שלה לפחות 300 מיליארד דולר בשנה". הוא הוסיף כי

"הן סין והן ארה"ב ייהנו משגשוג גדול יותר בעתיד אם נוכל לוודא כי נקודת ההתחלה של שתיהן שווה. כרגע לרוע המזל, המשחק הוא מאוד חד-צדדי ובלתי הוגן". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות