אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: מרדוק שוחח פעמיים עם מנכ"ל AT&T על רכישת CNN צילום: בלומברג

דיווח: מרדוק שוחח פעמיים עם מנכ"ל AT&T על רכישת CNN

CNN הפכה למכשול המקשה על AT&T לקבל את אישור הרגולטורים לרכישת טיים וורנר, עסקה בשווי 85.4 מיליארד דולר שגובשה כבר באוקטובר 2016

11.11.2017, 10:26 | שירות כלכליסט

אייל התקשורת רופרט מרדוק שוחח פעמיים בחצי שנה האחרונה עם מנכ"ל AT&T רנדל סטיבנסון על רכישת רשת הכבלים CNN, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס המתבססת על אנשים המעורים בסיפור. על פי המקורות, מרדוק (86), יו"ר פוקס המאה ה-21, הציע בשיחות הללו לרכוש את CNN. ממרדוק לא התקבלה תגובה לידיעה.

קראו עוד בכלכליסט

CNN הפכה למכשול המקשה על AT&T לקבל את אישור הרגולטורים לרכישת טיים וורנר, עסקה בשווי 85.4 מיליארד דולר שגובשה כבר באוקטובר 2016. משרד המשפטים האמריקאי המליץ לחברה למכור את חטיבת דירקט טי.וי שבבעלותה או שטיים וורנר תמכור את חטיבת השידור שלה, שכוללת את CNN, זאת על מנת לזכות באישור העסקה. אולם, ביום חמישי הודיע סטיבנסון כי אינו מעוניין למכור את CNN, והכריז כי הוא מוכן להגן על העסקה בבית המשפט במקרה הצורך.

AT&T, צילום: בלומברג AT&T | צילום: בלומברג AT&T, צילום: בלומברג

על פי המקורבים, מרדוק התקשר לסטיבנסון פעמיים - ב-16 במאי וב-8 באוגוסט - ובשתי הפעמים בירר האם CNN עומדת למכירה. סטיבנסון ענה בשלילה. "קיבלתי טלפונים לברר אם אני מתכוון למכור את CNN", הגיב סטיבנסון ביום חמישי. "אבל מכירת הרשת כלל לא הגיונית בעיני".

למכירה אפשרית של CNN יש חשיבות גם מחוץ לעולם התקשורת. הרשת הפכה ליעד תקיפה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, זאת בעוד הוא נוטה לשבח את רשת פוקס שבבעלות מרדוק. בקמפיין הבחירות שלו הוא הבטיח כי הממשל שלו יחסום את עסקת AT&T וטיים וורנר, אם כי הוא לא הגיב עליה מאז שנכנס לבית הלבן בינואר. בכל זאת החשש הוא כי ינסה להשפיע בצורה לא הולמת על החלטת משרד המשפטים בנושא.

זו לא הפעם הראשונה שמרדוק מנסה לרכוש את CNN. כבר ב-2014 הציע 80 מיליארד דולר עבור טיים וורנר, אך נסוג מהעסקה בשל חוסר הנכונות של טיים וורנר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות