אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת מיזוג בענף הצעצועים: הסברו הגישה הצעה לרכישת מאטל

לקראת מיזוג בענף הצעצועים: הסברו הגישה הצעה לרכישת מאטל

יצרנית הצעצועים הגדולה בארה"ב שאחראית על ייצור בובות הרובוטריקים, מעוניינת לרכוש את יריבתה המושבעת, יצרנית בובות הברבי המפורסמות

11.11.2017, 10:34 | שירות כלכליסט

יצרנית הצעצועים הגדולה בארה"ב הסברו (Hasbro) הגישה הצעה לרכישת יריבתה מאטל (Mattel) יצרנית בובות הברבי, כך לפי אנשים המעורים בנושא. המיזוג בין שתי החברות ייצור ענקית צעצועים וישים את ברבי וצעצועי הרובוטריקים תחת אותו גג. בוול סטריט ג'ורנל מדווחים כי הסברו הגישה רק לאחרונה את ההצעה למאטל. עם זאת, הפרטים הפיננסים לא נחשפו וייתכן והעסקה כלל לא תצא לפועל.

קראו עוד בכלכליסט

שווי השוק של מאטל התכווץ בשנה האחרונה ל-5 מיליארד דולר, ומייצג פחות ממחצית השווי של הסברו שעומד על מעל 11 מיליארד דולר. הסברו מייצרת מותגים כמו הרובוטריקים והפוני הקטן, ובשנים האחרונות היא פועלת להשגת הזכויות של מותגי טלוויזיה וקולנוע כמו לשבור את הקרח ומלחמת הכוכבים. מלבד בובות הברבי, מטאל היא הבעלים גם של מותגי פישר פרייס והוט ווילס.

רובוטריקים. הסברו מייצרת את הבובות שלהם רובוטריקים. הסברו מייצרת את הבובות שלהם רובוטריקים. הסברו מייצרת את הבובות שלהם

השיחות על המיזוג האפשרי מגיעות בעוד תעשיית הצעצועים עוברת טלטלה. בספטמבר הודיעה רשת הצעצועים הגדולה בארה"ב, טויס אר אס, על כניסתה להליך פשיטת רגל, ששיקף את הקשיים שעומדים בפני התעשייה, ביניהם ההעדפה של ילדים משחקי מחשב על פני צעצועים מסורתיים. במאטל האשימו את הקשיים של טויס אר אס בירידה במכירות החברה. לפני שבועיים הוקפאו תשלומי הדיבידנדים והמנכ"לית מרגו ג'ורג'יאדיס הזהירה כי החברה לא תעמוד ביעד ההכנסות לשנה. באותו היום צנחה מניית מאטל לרמתה הנמוכה ביותר מאז 2009.

"שתי החברות ירוויחו ממיזוג, אך בעלי המניות של מאטל עלולים להתנגד לעסקה שמעניקה לחברה שווי המבוסס על מחיר המניה הנמוך", הגיב לסוכנות רויטרס אריק גורדון, מרצה למנהל עסקים באוניברסיטת מישיגן.

הסברו ומאטל כבר קיימו מגעים בעבר, כולל ב-1996 ושוב ב-2015.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות