אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיסני תפיק טרילוגיה חדשה של "מלחמת הכוכבים" צילום מסך: Youtube

דיסני תפיק טרילוגיה חדשה של "מלחמת הכוכבים"

ענקית הבידור דיווחה על הפרויקט במקביל לדיווח על ירידה שנתית ברווחים, לראשונה מאז 2009, בשל התחרות הגוברת מול אמזון ונטפליקס

11.11.2017, 13:31 | שירות כלכליסט
חברת וולט דיסני, שרכשה ב-2012 את לוקאספילם המחזיקה בזכויות על הסדרה מלחמת הכוכבים עבור 4 מיליארד דולר, הודיעה על כוונתה להפיק שלושה סרטים חדשים בסדרה. ענקית הבידור חתמה על חוזה עם ריאן ג'ונסון, הבמאי של הסרט הבא בסדרה, "מלחמת הכוכבים: הג'דיי האחרון", שיצא לאקרנים בדצמבר, ליצירת טרילוגיה חדשה של הלהיט. במקביל דיסני עובדת על סדרה המבוססת על מלחמת הכוכבים, שתהיה זמינה בשירות סטרימינג חדש.

קראו עוד בכלכליסט

דיסני חשפה את התכניות במקביל לדיווח על ירידה שנתית ברווחים, לראשונה מאז 2009, על רקע התחרות המתגברת מצד היריבות המקוונות כמו נטפליקס ואמזון. הרווח בשנה התקציבית שהסתיימה בספטמבר נפל ב-4% ל-8.98 מיליארד דולר. מניית החברה נחלשה לאחר פרסום התוצאות, אך התחזקה מחדש ב-1% לאחר פרסום החדשות לגבי מלחמת הכוכבים.

מתוך הסרט מלחמת הכוכבים  רוג 1, צילום: youtube מתוך הסרט מלחמת הכוכבים רוג 1 | צילום: youtube מתוך הסרט מלחמת הכוכבים  רוג 1, צילום: youtube

"אנחנו נותרים אופטימיים לגבי העתיד שלנו, בין השאר כי לאיכות יש חשיבות", מסר המנכ"ל בוב איגר. בדיסני מתכוונים גם להשיק באביב אפליקצייה המבוססת על רשת שידורי הספורט ESPN, וכן שירות סטרימינג ב-2019. איגר טען כי התוכניות הללו "חיוניות" לעתיד החברה. "המטרה שלנו היא להפוך לשחקנים חשובים במרחב התכנים הישירים ללקוחות, מרחב שכולנו יודעים שהוא מקום מאד מפתה להיות בו", הוסיף.

עבור הרבעון הרביעי של השנה הפיסקאלית, דיווחה דיסני על ירידה של 1% ברווחים ל-1.7 מיליארד דולר, זאת בעוד ההכנסות ירדו ב-3% ל-12.8 מיליארד דולר, על רקע ירידה בהכנסות מפרסום וירידה במספר המנויים. ההכנסות בחטיבת הסרטים צנחו ב-21%, ובדיסני טוענים שהסיבה לכך היא שהרבעון המקביל בשנה שעברה היה מוצלח במיוחד הודות להוצאת סרט חדש בסדרת מלחמת הכוכבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות