אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שירה רבן שתבעה את שרה נתניהו: "היא קראה לי 'גוש של כלום', פחדתי שתרביץ לי" צילום: חדשות ערץ 2

שירה רבן שתבעה את שרה נתניהו: "היא קראה לי 'גוש של כלום', פחדתי שתרביץ לי"

הצעירה שעבדה במעון ראש הממשלה גוללה מסכת של העסקה פוגענית, כך לדבריה. היא סיפרה כיצד נמלטה משרה נתניהו ואמרה שהמנקות נאלצו לקנות מכספן ביגוד שנטען שהן הרסו: "הגברת צעקה, רצה לכיווננו, השתוללה, איימה". משפחת נתניהו: "כזבים מתביעה מרושעת, זדונית והזויה"

11.11.2017, 21:52 | איתמר אייכנר, ynet

שירה רבן, צעירה חרדית בת 24, שתבעה את אשת ראש הממשלה שרה נתניהו על העסקה פוגענית לכאורה גוללה בראיון לחדשות 2 את מה שעברה בעת שעבדה במעון ראש הממשלה עד לרגע שבו נמלטה מנתניהו. היא פרצה בבכי כשסיפרה כי נתניהו כינתה אותה "גוש של כלום", וסיפרה על אירועים שבהם צעקה נתניהו: "יום אחרי יום כיפור היה היום האחרון שלי בעבודה. היה לה מטען על זה שלא הגענו אליה לעבוד בערב יום כיפור. היום התחיל בצורה לא טובה, מבחינתה, בצעקות: 'שירההה, יאללה יאללה תגידי בבית שלך', ככה צווחה ובאיזשהו שלב היא התחילה להתקרב".

קראו עוד בכלכליסט

"היא רצה לכיווננו", סיפרה רבן, "משתוללת עם הידיים, משתוללת עם הגוף, מאיימת, צווחת, מושכת שערות, נושכת את השפתיים ואומרת: 'מה שאני אעשה, מה שאני אעשה'. עם הידיים ככה באוויר כול הזמן ככה עם האצבעות. כל הזמן הפחד של מי שעומד מולה 'וואי וואי. רק שלא תרביץ לי'. לוקחים צעדים אחורה ומתרחקים".

 

בני הזוג נתניהו, צילום: חיים צח / לע"מ בני הזוג נתניהו | צילום: חיים צח / לע"מ בני הזוג נתניהו, צילום: חיים צח / לע"מ

 

לדבריה, "לכול דבר יש עונשים. יש עונשים יש קנסות בבית. כול מי ששבר משהו, כול מי שהרס, כול בגד שהוכתם, מצעים שטיפה נהיה בהם קרע - זה באשמת העוזרת שכיבסה או נגעה, או שטפה את הכלי, והיא צריכה לקנות חדש בדיוק כזה. אם תגיד לה שאתה לא רוצה לקנות את זה, זה פשוט יירד לך מהמשכורת".

היא סיפרה כי הייתה עדה לכך שעובדת נוספת מגיעה עם פריטי לבוש חדשים מהבית, וכששאלה אותה לפשר העניין, "היא אמרה לי, 'מה אני אעשה, הייתה רכבת בגרביון של הגברת, כשסחטתי את הגרביון הרחבתי את זה. אז הייתי חייבת לקנות חדש'. באחת הפעמים שהחבורה הביאה לה גרביונים, אז הגברת פנתה אלי ואמרה לי: 'את רואה איך היא ממושמעת, שירה? את רואה שכול מה שאני אומרת לה היא קונה? והיא לא מתווכחת. היא יודעת שהיא הרסה אז היא קונה. אז עוד מעט את תתחילי לקנות'".

רבן התעקשה כי תיאוריה אינם מוגזמים: "אישה שדורשים ממנה לעבוד עשר שעות בלי שירותים, בלי אוכל, בלי מים, אסור חלילה לשתות מכוס חד פעמית, אסור להדליק את האור. אסור לקחת ימי חופשה.

"ליד ראש הממשלה היא לא תצווח"

 

"ביום הטיסה שלהם כשהעזתי לבקש הפסקה, היא אמרה לי, 'איך את מעזה לבקש הפסקה כשאני נוסעת לעשרה ימים לארגנטינה, והולכת לסבול עשרה ימים למען מדינת ישראל?' ניסיתי להסביר לה, גברת אני כבר עשר שעות, שמונה שעות פה, אני רוצה הפסקה אני מתחננת. והיא אומרת,'את מתווכחת ועל הוויכוח הזה חצי שעה אני מורידה לך'".

לדברי רבן, בימיה הראשונים בעבודה הביאה עמה כריך אך הבינה שלא יהיה לה זמן לאכול אותו. "הבחורה שעבדה איתי נתנה לי תדרוך, היא אמרה לי, 'אם את לא רוצה לצאת מפה כל יום סמרטוט, תביאי איתך כול מיני דברים קטנים חטיף אנרגיה, לא יודעת, חלווה, משהו של ביס, שמדי פעם תוכלי להכניס לפה, לדחוף כל כמה התלבשויות. ומשהו שיחזיק אותך לפחות. כי אם לא את תמצאי את עצמך מהר מאוד ממוטטת'".

 

רבן התייחסה לגינונים שדרשה נתניהו: "אף אחד לא אומר שם את השם שלה, אסור לקרוא לה בשמה, רק 'הגברת'. ככה כולם קוראים לה. היא כל כך חכמה, בשביל לעשות את ההבדל המאוד מאוד משמעותי בהתנהגות אלינו כשראש הממשלה נמצא - גם אם יש משהו שהיא תרצה נורא נורא לכעוס עלינו, אם הוא נמצא היא פשוט תגיד לנו, 'רדו למטה'. לידו אף פעם היא לא תצעק ולא תצווח ולא תשפיל".

האירועים שמתארת רבן התרחשו רק לפני שבועות ספורים - ואחרי שבית הדין לעבודה קיבל בזו אחר זו את תביעותיהם של מני נפתלי וגיא אליהו ומתח ביקורת נוקבת על העסקתם הפוגענית וההתעמרות שסבלו כשעבדו במעון הפרטי של ראש הממשלה ורעייתו. ואולם בית הדין לעבודה בירושלים מתח בשבוע החולף ביקורת חריפה על ניסוח כתב התביעה של רבן נגד אשת ראש הממשלה. לאחר שעורך הדין אורן גרוס שהגיש את התביעה והסביר מדוע השתמש בביטוי "שפחה", נזף בו נשיא בית הדין לעבודה אייל אברהמי: "זה לא מעניין אותי. לא ארשה זאת בהליך המשפטי".

רבן סיפרה כי המיונים לתפקיד נמשכו ארבעה חודשים וכי רצתה לעבוד במעון ראש הממשלה. לדבריה, אשת ראש הממשלה דרשה מעובדות לקנות בגדים וחפצים שניזוקו - כך לפי נתניהו - במהלך עבודת הניקיון.

תגובת משפחת נתניהו: "שקר מוחלט"

 

עו"ד יוסי כהן, פרקליטה של שרה נתניהו ומשפחת נתניהו, מסר בתגובה לראיון של רבן בחדשות 2: "לאחר שנחלו מפלה ניצחת בבית הדין, ממשיכים שירה רבן ועורכי דינה הנואשים להכפיש את הגב׳ נתניהו באמצעות שקרים ממוחזרים ומרושעים וכן לסחוט כספים שלא ביושר. הם מנסים באופן הזוי וכוזב לסחוט סכום אסטרונומי של כרבע מיליון שקלים על העסקה של פחות מחודש ימים במעון ראש הממשלה, שמתוכם שהתה רבן במחיצת הגברת נתניהו שעות בודדות בלבד. נשיא בית הדין כבר קבע נחרצות שכתב התביעה שהם הגישו כולל טענות לא רלוונטיות והוא מנוסח בלשון מכפישה ולא עניינית וזאת רק לצורכי תקשורת. כך גם דבריה השקריים של שירה רבן בראיון שניתן כאן. עיתוי הראיון ערב החלטת נשיא בית הדין, הצפויה להינתן מחר, אינו מקרי. זהו ניסיון פסול נוסף להטות משפט ולהשפיע על בית המשפט בתביעה שהיא כולה תקשורתית ופוליטית. אנו בטוחים שהאמת תנצח והצדק יצא לאור".

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה: "חרף הניסיון למניפולציה רגשית בתקשורת מצידם של שירה רבן ועורכי דינה הערב - הנה כמה הוכחות לשקרים הבוטים שלה בנוסף לדברים השקרים הרבים שהיא מייחסת לרעיית ראש הממשלה:

1. רבן עבדה בפועל 22 ימים ובכל משמרת בממוצע פחות מחמש שעות. בכתב התביעה היא טוענת שכל יום נטלה ידיים יותר מ-100 פעמים עד שעורה נסדק. זה לבדו לקח לפחות 300 דקות שהן חמש שעות. מתי הספיקה לעבוד?

2. היא גם טוענת בכתב התביעה שבנוסף לכך בכל יום החליפה בגדים עשרות פעמים. גם זה לוקח לפחות שעתיים. והכול בפחות מחמש שעות עבודה בממוצע? איך?

3. רבן טוענת שנסה על נפשה כששרה נתניהו ניסתה להכות אותה ועוד הספיקה להחליף בגדים. זהו שקר גמור. שרה נתניהו לא ניסתה להכות אותה ובכלל, מי עוצר להחליף בגדים באמצע מנוסה על נפשו?

4. היא טוענת בתביעתה שהחלה לעבוד ב-27 באוגוסט אך האמת היא שהחלה לעבוד רק שישה ימים אחר כך.

5. ביום הראשון לעבודתה עבדה פחות מחמש שעות עד שלוש בצהריים. בלילה, שש שעות אחרי שעזבה את מעון ראש הממשלה, שלחה סמס: "אני גמורה. העבודה הזאת מוחקת את הגוף והבריאות". זה אחרי יום עבודה ראשון של פחות מחמש שעות. נו באמת.

6. היא טוענת שמנעו ממנה לאכול, לשתות וללכת לשירותים. שקר מוחלט. עובדי המעון בקומה העליונה, והיא בתוכם, אוכלים, שותים והולכים לשירותים בקומה הראשונה כמו כל עובדי הבית מתי שהם חפצים. זה הזוי לטעון אחרת.

7. כפי שאמר נשיא בית הדין, אם היה לה כל כך רע אחרי היום הראשון, מדוע המשיכה לעבוד? ומדוע היא מבקשת לחזור לעבוד במקום שהיה לה כל כך רע?

8. שקרים אלה הם בסך הכול דוגמאות בודדות מתוך עשרות הכזבים בתביעה המרושעת, הזדונית וההזויה שמטרתה לפגוע בראש הממשלה ורעייתו. כל אדם בר דעת מבין שאי אפשר להתייחס לשקרים אלה ברצינות.

השופט אייל אברהמי אמר בשבוע האחרון בדיון בתביעתה של רבן: "כשקראתי את כתב התביעה הרושם שנוצר הוא שהוא לאוזניים אחרות ולא להליך הזה. הכינויים שבו אתם מכנים עובדים? למה זה צריך להיות. למה שמה לא צוין בתביעה?". לדבריו, "התיאורים לא שייכים להליך המשפטי ולא ארשה זאת". עו"ד גרוס טען בתגובה כי היא נכתבה על סמך טענות העובדת. "השתמשנו בתיאור שפחה כי כשצועקים על עובדת ומשפילים אותה, כמו בשנות השלושים, וצועקים עליה שהיא נמוכה - היא שפחה. כתב התביעה מתאר את מה שעברה העובדת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות