אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק עתרה לבג"ץ: "ההחלטה לאפשר לקבלנים חיצוניים גישה לתשתיות תגרום לכאוס" צילום: אוראל כהן

בזק עתרה לבג"ץ: "ההחלטה לאפשר לקבלנים חיצוניים גישה לתשתיות תגרום לכאוס"

חברת התקשורת נדרשה על ידי משרד התקשורת לפני שלושה שבועות לאפשר לעובדי קבלן חיצוניים לבצע עבודות בתשתיות שהיא מעמידה לשימוש החברות המתחרות. החברה עתרה בעניין לבג"ץ בטענה כי מדובר בהחלטה "לא מידתית ובלתי סבירה" של משרד התקשורת

12.11.2017, 10:37 | אביב גוטר
בזק הגישה עתירה לבג"ץ נגד הוראת משרד התקשורת המאפשרת למתחרות גישה לתשתיותיה באמצעות עובדי קבלן חיצוניים – כך דיווחה החברה אתמול בערב.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשלושה שבועות הודיע משרד התקשורת לבזק כי לאור תלונות רבות בהן נטען כי בזק מחבלת בתחרות ומסכלת ממתחרותיה להרחיב את פריסת התשתיות העצמאיות שלהן, המשרד יאפשר לעובדי קבלן חיצוניים לבצע את העבודות במקום עובדי בזק.

ההוראה החדשה של משרד התקשורת מצאה את בזק במלכוד – מצד אחד אם לא תאפשר למתחרות גישה לתשתיות משרד התקשורת ינקוט נגדה בהליכים ומצד שני אם תאפשר היא לקבלנים חיצוניים לעבוד על התשתיות היא תפר את ההסכם הקיבוצי מול העובדים.

(ארכיון), צילום: עמית שאבי (ארכיון) | צילום: עמית שאבי (ארכיון), צילום: עמית שאבי

כתוצאה מכך ועד עובדי בזק הודיע כי הוא מפעיל את סכסוך העבודה שהוכרז בסוף 2016 והחלו לשבש את עבודות המתחרות. לפני כשבועיים הגיעו עובדי בזק לקריית אונו במטרה למנוע מהם להניח סיבים אופטיים בצינורות ובתעלות של בזק משום שביצעו את העבודות באמצעות קבלן חיצוני. ההפרעות הופסקו רק לאחר שהגיעו לשטח מפקחים מטעם משרד התקשורת ונציגים מטעם הרשות להגבלים עסקיים, ובכך אימתו את חשיפת כלכליסט כי הרשות בודקת האם בזק מנצלת את כוחה המונופוליסטי בשוק תשתיות התקשורת.

בזק טוענת בעתירה כי: "ההחלטה נעשתה תוך הפרת חובת השימוע המוטלת על משרד התקשורת ותוך פגיעה קשה בזכות הטיעון שלה, וכן כי ההחלטה היא בלתי סבירה ובלתי מידתית שכן היא תגרום לכאוס בתשתיות התקשורת ותחשוף אותן לסיכונים רבים ולסכנות חמורות, ללא כל מקום או הצדקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות