אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה נדל"ן מוכרת בהפסד נכס בברלין תמורת כ-80 מיליון שקל

אלקטרה נדל"ן מוכרת בהפסד נכס בברלין תמורת כ-80 מיליון שקל

המכירה תניב לחברה בת תזרים מזומנים של כ-33 מיליון שקל - ותגרור הפסד של 5 מיליון שקל; הצעד משקף את הכיוון האסטרטגי של אלקטרה נדל"ן, המתמקדת בתחום מקבצי הדיור בארה"ב

12.11.2017, 11:03 | אורן פרוינד

חברת אלקטרה נדל"ן ממשיכה לממש נכסים, כחלק מהמהלך האסטרטגי של התמקדות בתחום מקבצי הדיור בארה"ב. החברה הודיעה היום (א'), כי חברה כלולה שלה (מוחזקת ב-85%), מכרה זכויות בנכס מניב בברלין תמורת כ-80 מיליון שקל (כ-19.5 מיליון יורו). 

קראו עוד בכלכליסט

מכירת הנכס תניב לחברה המוכרת תזרים מזומנים חופשי של כ-33 מיליון שקל (כ-8 מיליון יורו), לאחר החזר הלוואות בנקאיות והעלויות הכרוכות בעסקה. כמו כן, תרשום החברה בעקבות המכירה הפסד חשבונאי של כ-5 מיליון שקל (כ-1.2 מיליון יורו). העסקה כפופה לתנאים מתלים וככל אלה ימולאו, היא תושלם ברבעון הנוכחי.

אלקטרה נדל"ן הרחיבה בשנה האחרונה באופן ניכר את השקעותיה בתחום מקבצי הדיור בארה"ב. החברה חולשת כיום על כ-60 מקבצי דיור בהיקף כולל של כ-21,000 יחידות דיור, בהן הושקע סכום כולל של כ-2.5 מיליארד דולר. אלקטרה נדל"ן מחזיקה בכ-20% מהנכסים, וכן הינה בעלת השליטה בחברת הניהול של הנכסים. לצורך הרחבת פעילות זו הקימה אלקטרה נדל"ן קרן, שגייסה עד כה מעל ל-170 מיליון דולר, וביצעה עד כה עסקאות לרכישת למעלה מ-5,000 יחידות דיור.

אלקטרה נדל"ן, בניהולו של גיל רושינק, פועלת בתחומי הנדל"ן בישראל ובחו"ל. פעילות הקבוצה מתמקדת בתחום מקבצי הדיור בארה"ב. כיום, מנהלת החברה מעל ל-21 אלף יחידות דיור ב-61 מקבצי דיור, בהיקף כספי כולל של כ- 2.5 מיליארד דולר. אלקטרה נדל"ן היא השותפה המנהלת את הנכסים (GP), כך שהחברה נהנית גם מדמי ניהול ומעמלת השבחה (Promote). כמו כן, מחזיקה החברה בישראל ובחו"ל ב-15 נכסים וקרקעות המיועדות לפיתוח.

גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות