אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה את מינויו של שאול מרידור לממונה על התקציבים במשרד האוצר צילום: אוראל כהן

הממשלה אישרה את מינויו של שאול מרידור לממונה על התקציבים במשרד האוצר

מרידור, שכיהן בשורה של תפקידים במשרד האוצר בשנים 2012-2002 יחליף את הכלכלן הראשי יואל נוה שמילא את התפקיד באופן זמני. אודי אדירי יחליף את מרידור בתפקיד מנכ"ל משרד האנרגיה

12.11.2017, 11:51 | עמרי מילמן וליאור גוטמן

הממשלה אישרה הבוקר (א') את הצעתו של שר האוצר, משה כחלון, למנות את שאול מרידור לממונה על התקציבים במשרד האוצר.

מרידור, שכיהן עד עתה כמנכ"ל משרד האנרגיה, נכנס לתפקיד שעד עכשיו מילא באופן זמני הכלכלן הראשי, יואל נוה, לאחר שכחלון לא הצליח למצוא מועמד ראוי שיסכים לקבל את התפקיד מאז הקיץ, אז סיים את כהונתו הממונה הקודם, אמיר לוי. אודי אדירי יחליף את מרידור בתפקיד מנכ"ל משרד האנרגיה.

קראו עוד בכלכליסט

מרידור כיהן בשורה ארוכה של תפקידים באגף התקציבים במשרד האוצר החל משנת 2002 ועד לסוף שנת 2013. בתפקידו האחרון באוצר שימש מרידור כסגן הממונה על התקציבים האחראי על תחומי התשתיות (אנרגיה, מים, תחבורה וחקלאות). למרות המתיחות הרבה שנוצרה במשרד בעקבות הקמת הוועדה לבחינת סמכויות ההנהלה על ידי המנכ"ל, שי באב"ד, המינוי דווקא ריצה את כל הצדדים שחששו למעמדם.

שאול מרידור, צילום: שאול גולן שאול מרידור | צילום: שאול גולן שאול מרידור, צילום: שאול גולן

מרידור סיים לימודי תואר ראשון באוניברסיטה העברית בתוכנית המצטיינים בתחומי הפילוסופיה, הכלכלה ומדעי המדינה (פכ"מ), מתגורר בירושלים, נשוי ואב לארבעה.

שר האוצר, משה כחלון, איחל לשאול מרידור הצלחה בתפקידו: "אני מודה לכלכלן הראשי של משרד האוצר, יואל נוה, על התקופה בה כיהן כמ"מ הממונה על התקציבים וביצע את עבודתו בצורה המקצועית והטובה ביותר ומאחל לשאול הצלחה רבה בתפקיד".

בתוך כך, אישרה ממשלת ישראל את מינויו של אודי אדירי למנכ"ל משרד האנרגיה. אדירי (40) החל את שירותו הציבורי במשרד האוצר לפני כ 12 שנה ומילא שורה של תפקידים באגף התקציבים. בארבע השנים האחרונות שימש אדירי כסגן הממונה על התקציבים ואחראי על תחומי התחבורה, האנרגיה, המים, החקלאות ואוצרות הטבע.

אודי אדירי, צילום: עומר מסינגר אודי אדירי | צילום: עומר מסינגר אודי אדירי, צילום: עומר מסינגר

בהשכלתו בוגר בכלכלה והיסטוריה מאוניברסיטת תל אביב, ומוסמך בכלכלה מאוניברסיטת תל אביב. לפני מספר שנים השלים לימודי תואר שני במדיניות ציבורית באוניברסיטת הרווארד.

שר האנרגיה שטייניץ מכיר את אדירי מהתקופה בה כיהן כשר האוצר. אדירי ומרידור היו בזמנו המובילים של "חוק ששינסקי" להעלאת המס על הפקת גז. אדירי היה גם שותף ב"חוק ששינסקי 2" להעלאת המיסוי על כריית מחצבים.

בשנתיים האחרונות קידם מטעם משרד האוצר את מתווה הגז הממשלתי. בימים אלו היה מעורב בגיבוש מסגרת רפורמה בחברת החשמל.

השר שטייניץ סיכם לאחר האישור שהוא "מכיר את אדירי מתקופתו כשר אוצר, את ניסיונו המקצועי העשיר ואת יכולותיו המרשימות בתחום האנרגיה, והוא משוכנע כי יכנס לתפקידו במהירות ובהצלחה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות