אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבעלים של אולימפיאקוס יעמוד לדין על הטיית משחקים; הוא עשוי לאבד את קבוצתו צילום: איי פי

הבעלים של אולימפיאקוס יעמוד לדין על הטיית משחקים; הוא עשוי לאבד את קבוצתו

בית משפט ביוון פסק בשבוע שעבר כי ונג'ליס מרינקיס, הבעלים של אולימפיאקוס פיראוס ונוטינגהם פורסט, יעמוד למשפט בגין הטיית משחקים. הוא מכחיש את ההאשמות

12.11.2017, 18:24 | שירות כלכליסט
בית משפט ביוון פסק בשבוע שעבר כי ונג'ליס מרינקיס, הבעלים של אולימפיאקוס פיראוס ונוטינגהם פורסט, יעמוד למשפט בגין הטיית משחקים במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי מסמך שהגיע לידי סוכנות הידיעות רויטרס, מרינקיס מואשם גם שקשר קשר עם אחרים לשינוי תוצאות של משחקים. עוד לא נקבע תאריך לפתיחת המשפט, אך לפי מקורבים הוא ככל הנראה יצא לדרך בשנה הבאה., צילום: איי פי על פי מסמך שהגיע לידי סוכנות הידיעות רויטרס, מרינקיס מואשם גם שקשר קשר עם אחרים לשינוי תוצאות של משחקים. עוד לא נקבע תאריך לפתיחת המשפט, אך לפי מקורבים הוא ככל הנראה יצא לדרך בשנה הבאה. | צילום: איי פי על פי מסמך שהגיע לידי סוכנות הידיעות רויטרס, מרינקיס מואשם גם שקשר קשר עם אחרים לשינוי תוצאות של משחקים. עוד לא נקבע תאריך לפתיחת המשפט, אך לפי מקורבים הוא ככל הנראה יצא לדרך בשנה הבאה., צילום: איי פי

איל הספנות הוא הדמות הבולטת ביותר בקרב 28 האנשים נגדם הוגש כתב אישום בתום חקירה על תוצאות משחקי הכדורגל.

מרינקיס (50), מסר לאחר ההחלטה כי יעביר את הסמכויות שלו לסגן נשיא המועדון יאניס מורליס "עד לסיום ההליך המשפטי". הוא מכחיש את ההאשמות.

על פי מסמך שהגיע לידי סוכנות הידיעות רויטרס, מרינקיס מואשם גם שקשר קשר עם אחרים לשינוי תוצאות של משחקים. עוד לא נקבע תאריך לפתיחת המשפט, אך לפי מקורבים הוא ככל הנראה ייצא לדרך בשנה הבאה.

בהצהרה שפורסמה באתר של אולימפיאקוס, כתב מרינקיס: "בית המשפט לערעורים באתונה דחה פה אחד את ההאשמות של ארגון פלילי, הונאה, סחיטה וכוונה לקשור קשר כלא מבוססות לחלוטין...החפות שלי לגבי שאר ההאשמות שנותרו תוכח עד סוף ההליך המשפטי. בחודשים שנותרו עד שתוכח חפותי, אני מציע לדירקטוריון שראש עיריית פיראוס וסגן הנשיא יאניס מורליס, ייקח על עצמו את תפקיד הנשיאות".

אם ימצא אשם, יאבד את קבוצתו לטובת הרשויות או לרוכש. כמו כן, עדיין לא ברור מה העמדה החוקית שלו כבעלים של נוטינגהאם פורסט, מהליגה השנייה באנגליה.

נאשמים נוספים כוללים בכירים לשעבר בהתאחדות הכדורגל היוונית, שופטים לשעבר ושחקנים.

ההאשמות נוגעות לתקופה בין 2011-2013, והן האחרונות עד כה בשורה ארוכה של חקירות שחיתות בכדורגל היווני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות