אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשכחו מפרטיות בחדר השינה: אפליקציית צעצועי מין מקליטה את המשתמש צילום: Lovesense

תשכחו מפרטיות בחדר השינה: אפליקציית צעצועי מין מקליטה את המשתמש

חברת מוצרי הסקס Lovesense הפיצה יישום שמאפשר שליטה מרחוק באביזרים שלה. עתה מסתבר שהוא משתמש במיקרופון של הסמארטפון כדי להקליט אתכם ברגעים הכי רגישים - ולשמור את הקבצים באופן חשאי

12.11.2017, 22:02 | שירות כלכליסט

טרנד אינטרנט הדברים חדר לתחומים רבים - ולא פסח על עולם הצעצועים למבוגרים, מה שמתגלה עתה כבעייית פרטיות חריגה במיוחד: חברת צעצועי המין Lovesense מקליטה אנשים דרך אפליקציית המובייל שלה, בזמן שהם משתמשים באביזריה.

קראו עוד בכלכליסט

האפליקציה היא זו ששולטת בצעצועי המין, ומאפשרת גם להעביר את השליטה לאנשים אחרים. מדובר בפגיעה קיצונית בפרטיות, שכן זו אפליקציה שפועלת רק ברגעים הכי אינטימיים.

האפליקציה של לאבסנס לסמארטפון ולשעון החכם, ולצידה האביזר שהיא נועדה להפעיל, צילום: Lovesense האפליקציה של לאבסנס לסמארטפון ולשעון החכם, ולצידה האביזר שהיא נועדה להפעיל | צילום: Lovesense האפליקציה של לאבסנס לסמארטפון ולשעון החכם, ולצידה האביזר שהיא נועדה להפעיל, צילום: Lovesense

לפי דיווח של The Verge, נודע כי האפליקציה משתמשת במיקרופון הסמארטפון כדי להקליט את סביבתו, ואף שומרת עותק מהקובץ על המכשיר. לא ידוע איזה שימוש עושה החברה בהקלטה, שכן אין לה ערך מסחרי כשלעצמה - כשהאפליקציה פועלת, ברור ללאבסנס שגם האביזר שלה עובד. ואין לה צורך בהקלטות כדי ללמוד על השימוש במוצר.

אפליקציית לאבסנס, צילום: google play אפליקציית לאבסנס | צילום: google play אפליקציית לאבסנס, צילום: google play

הקלטה שכזו יכולה רק להביך את המוקלט או המוקלטת, אם תדלוף לרשת (או כפי שלימדה אותו ההיסטוריה - תיגנב בידי האקרים). בנוסף, המשתמש אפילו לא יודע שעל המכשיר שלו יש תוכן מביך שכזה, ושכדאי למחוק אותו או לנהוג במשנה זהירות. לאבסנס הודיעה שמדובר בבאג קטן והמעיטה בחשיבות העניין. 

מהפכת אינטרנט הדברים - מכשירים וחיישנים שמחוברים לרשת - הגיעו כמעט לכל קטגוריית מוצר, לרבות צעצועי מין. יצרניות רבות מוכרות אביזרים בעלי יחידת תקשורת, שמאפשרת שליטה מרחוק בתכונות כמו עוצמת רטט, דפוס רטט ועוד.  החשיפה האחרונה על אובדן הפרטיות ברגעים הכי אינטימיים שלנו, היא הזדמנות טובה לזכור שלא כל מכשיר חייב להתחבר לרשת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות