אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת חוק: התקנת מערכת התראה? קבל פטור מעבירה צילום: שאטרסטוק

הצעת חוק: התקנת מערכת התראה? קבל פטור מעבירה

לפי הצעת החוק, גם לאחר ששולם הקנס בגין העבירה יוכל הנהג לרכוש את המערכת – להתקינה - ולקבל פטור מהנקודות

12.11.2017, 17:04 | תומר הדר

אזרחים שעברו עבירת תנועה (מלבד עבירת חניה) והתקינו ברכבם מערכת למניעת תאונות דרכים יקבלו "פטור" מאותה עבירה, כך עולה מתוכנה של הצעת חוק שהגישו חברי הכנסת מיכאל מלכיאלי, רועי פולקמן, אורי מקלב, יעקב מרגי, יצחק וקנין, ישראל אייכלר, אכרם חסון, מירב בן ארי ואוסאמה סעדי.

קראו עוד בכלכליסט

תאונת דרכים, צילום: שאטרסטוק תאונת דרכים | צילום: שאטרסטוק תאונת דרכים, צילום: שאטרסטוק

לפי לשון הצעת החוק, גם לאחר ששולם הקנס בגין העבירה יוכל פלוני לרכוש את המערכת – להתקינה - ולקבל פטור מהנקודות. יש להדגיש כי הצעת חוק זו עשויה שלא לעבור לנוכח היותה הצעת חוק אשר תקפה בפועל רק על חלק מן הנהגים. בעוד מספר ימים צפויה להתפרסם ברשומות באופן סופי התקנה הקובעת כי ב-1 בינואר יחויבו כל המכוניות החדשות שימכרו בישראל בהתקנת מערכות בטיחות המתריעות על פני קרבה לרכב שמלפנים וסטיה מנתיב.

בנוסף על כך, בימים אלה מתמרץ משרד התחבורה אלפי נהגים להתקין את המערכת ברכבם המשומש (משנת 2000 ומעלה). משמע, בפועל רק נהגים שאכן לא התקינו את המערכת ברכבם, או שרכבם לא הגיע כבר מן החברה כשהוא מצויד במערכת יוכלו להינות מ"הטבה" זו. בנוסף, כיום מכוניות מדגמים רבים מיובאות כבר לישראל כשהן מצוידות כבר מן המפעל במערכות אלה, שבגינן זוכים הנהגים להטבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות