אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מיקרוסופט לבעלי אייפד: ידידיי, אתם צריכים לפטופ אמיתי

בשולי הרשת

מנכ"ל מיקרוסופט לבעלי אייפד: ידידיי, אתם צריכים לפטופ אמיתי

סאטיה נאדלה העיר לשני בעלי טאבלטים באירוע בהודו; כאילו שכח לרגע שמיקרוסופט ניסתה בכל כוחה לחדור אל שוק הטאבלטים וכשלה - ושהוא עצמו קידם את פיתוח יישומי החברה לאייפד

12.11.2017, 18:25 | קרן-אור גרינברג

"אתם צריכים להשיג מחשב אמיתי, ידידיי"', אמר בסוף השבוע האחרון מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, לצמד כתבים שהחזיקו אייפדים באירוע של החברה בהודו.

קראו עוד בכלכליסט

ההערה הזו משונה מאוד, בהתחשב בכך שנאדלה זכה בכס המנכ"ל לאחר שקודמו, סטיב באלמר, כשל בשילוב מיקרוסופט במהפכת המובייל. הכישלון של הזה בלט במיוחד על רקע מפלת הדור הראשון של טאבלט הסרפס מבית מיקרוסופט - שגרם לחברה למחוק 900 מיליון דולר משוויה. בעקבות כך, פרש באלמר לאחר 14 שנים בחברה.

סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט

נאדלה, שתפס את מקומו, ויתר על הפיכת מיקרוסופט לחברת תוכנה וחומרה - ובחר להתמקד במה שהחברה מצטיינת בו: תחומי השירותים המקוונים, תוך שימת דגש על שירותי ענן. הוא ביצע מהלכים כרכישת לינקדאין, לצד קידום פיתוחים בתחום המציאות המוגברת - דבר שנתן לחברה הוותיקה רוח רלוונטית וחדשנית.

לפי דיווח של TechRadar, נדאלה הגיע להודו במסגרת מסע עולמי לקידום החזון שלו לעתיד מיקרוסופט וספרו החדש, Hit Refresh.  האמירה שלו נראית תמוהה במיוחד לאור העובדה שהוא עצמו קידם את ההשקעה של החברה בגרסאות חבילת אופיס לאייפד. הגרסאות הראשונות הופיעו ב-2013, אך נאדלה דחף לשיפורים רבים בהן, בין היתר כדי להתחרות ביישומי אפל עצמה ובכלי הווב החינמיים של גוגל.

זו לא הפעם הראשונה שמיקרוסופט זורקת חצים לעבר אפל; בשנה שעברה מיקרוסופט התעקשה שמחשבי ווינדוס 10 טובים ממחשבי מק, וצחקה על טענת אפל שדגם iPad Pro הוא לא יותר מטאבלט עם מקלדת. אחד מבכירי החברה אף אמר שזו דוגמא לכך שאפל רק מעתיקה את מיקרוסופט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות