אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוצא צו הבאה נגד שולה זקן שיחייב אותה להעיד במשפטו של הקבלן יאיר ביטון צילום: אוהד צויגנברג

הוצא צו הבאה נגד שולה זקן שיחייב אותה להעיד במשפטו של הקבלן יאיר ביטון

זקן, שנמצאת ברשימת עדי התביעה, לא התייצבה כבר פעמיים. השופטת קבעה כי הסכם עד המדינה שבמסגרתו מסרה זקן את הקלטותיה לא שולל את השימוש בהקלטת ביטון. הקבלן מואשם שהלבין 60 מיליון שקל עבור ארגון הפשיעה של אברג'יל

12.11.2017, 22:24 | משה גורלי

צו הבאה נגד שולה זקן הוצא הערב (א') בידי השופטת טלי חיימוביץ, כך שזקן תתייצב בבית המשפט המחוזי להעיד במשפט נגד הקבלן יאיר ביטון. זקן שנמצאת ברשימת עדי התביעה לא התייצבה כבר פעמיים. בפעם האחרונה זה היה ב-1 בנובמבר. פרקליטה עפר ברטל הסביר אז שזקן לא יכולה לשאת את עדת הצלמים והעיתונאים שמצפה לה.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, טען ברטל שאין לעשות שימוש בהקלטות של זקן שבהן מוקלט גם יאיר ביטון. "ההקלטות", הסביר, "נתפסו בתיק אולמרט לצרכי תיקי אולמרט. השיחות עם ביטון היו על הדיסק-און-קי עם שיחות אולמרט. המדינה החליטה להעביר את החומר לתיק הנוכחי. אני לא מכיר פרקטיקה כזו. ולכן זה לא קביל בכל המישורים. הכוונה בהסכם הייתה שהמדינה רשאית לעשות שימוש בחומר אבל אך ורק בתיקים תלויים ועומדים (בעיקר תיק טלנסקי - מ.ג.) והמדינה לא יכולה להעביר את החומר לתיק אחר כמו התיק הנוכחי".

שולה זקן, צילום: אוהד צויגנברג שולה זקן | צילום: אוהד צויגנברג שולה זקן, צילום: אוהד צויגנברג
יאיר ביטון, צילום: אוהד צויגנברג יאיר ביטון | צילום: אוהד צויגנברג יאיר ביטון, צילום: אוהד צויגנברג

בהחלטתה הערב קבעה השופטת חיימוביץ': "נחה דעתי כי השימוש בקלטת כראיה בתיק זה, אינו נוגד את ההסכם שעליו חתמה העדה... מכיוון שהעדה לא התייצבה לדיון בתאריך 1.11.17 למרות שזומנה כדין, ניתן בזאת צו הבאה נגד העדה".

בפתח הדיון שבו לא התייצבה זקן, ביקשה התובעת עו"ד עפרה קרמני מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי) מהשופטת להוציא נגד זקן צו הבאה. הערב, נענתה כאמור השופטת לאחר שקבעה כי הסכם עד המדינה, במסגרתו מסרה זקן לפרקליטות את שלל הקלטותיה, אינו שולל את השימוש בהקלטת ביטון בתיק הנוכחי, שבמרכזו האישום שהקבלן הלבין 60 מיליון שקל עבור ארגון הפשיעה של אברג’יל. זקן הקליטה את ביטון, והתביעה מעוניינת להגיש את ההקלטות לבית המשפט. לשם כך זימנה את זקן כדי שבית המשפט יתרשם ממהימנותה.

זקן נמצאת ברשימת עדי התביעה המיועדים להעיד ב-29.11. הדיון הקרוב בתיק יתקיים ביום שלישי הקרוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות