אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק: סופטבנק תשקיע באובר 10 מיליארד דולר צילום: גטי אימג'ס

עסקת ענק: סופטבנק תשקיע באובר 10 מיליארד דולר

אובר חתמה עם המשקיעה על הסכם, במסגרתו תזכה להשקעת ענק ותאפשר לסופטבנק ולשותפותיה להזרים לחברה ההסעות מימון של מיליארד דולר ולרכוש מניות בשווי של 9 מיליארד דולר. העסקה רגישה מאוד, ותלויה בנכונות בעלי המניות למכור אותן

13.11.2017, 11:52 | יואב סטולר
השקעת עתק באובר: החברה אישרה אמש (א') את הצעת סופטבנק היפנית לרכישת אחזקות בה בהיקף של מיליארדי דולרים. לפי דיווח של בלומברג, שתי החברות חתמו על הסכם שיאפשר לסופטבנק ולחברות נוספות להזרים לאובר מיליארד דולר ולרכוש מניות בשווי של עד 9 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעסקה מורכבת ורגישה, שיכולה לקרוס אם לא תצליח סופטבנק למצוא די בעלי מניות שיסכימו למכור לה את אחזקותיהם באובר. בנוסף, תצטרך אובר לבצע שורת שינויי מדיניות, לאור סבב ההשקעה המסיבי. בין אותם בעלי מניות נמצא טראוויס קלאניק, מייסד החברה שהודח מכס המנכ"ל - מה ששם אותו בעמדת כוח מול דירקטוריון החברה שהדיח אותו.

דארה קוסרשאהי, צילום: Expedia דארה קוסרשאהי | צילום: Expedia דארה קוסרשאהי, צילום: Expedia

אם אכן תושלם העסקה, היא תוכל להפוך למכירת המניות הפרטית הגדולה ביותר אי פעם, אשר עשויה אף ליצור קבוצה חדשה של מיליונרים בסן פרנסיסקו שימכרו את מניותיהם לחברות הגדולות. סופטבנק מתכננת לפנות לבעלי המניות ולנסות לשכנע אותם למכור, כדי להבטיח שהעסקה תמומש.  

במסגרת העסקה, הסכימה קרן בנצ'מרק להשעות את התביעה שלה נגד אובר, כל עוד ההשקעה של סופטבנק אכן תצא לפועל. לדברי שני אנשים המקורבים לנושא, הלחץ שהפעילו המנכ"ל החדש של אובר, דארה קוסרשאהי, וחברי מועצת המנהלים, הוא זה שהביא את הקרן לזנוח את התביעה.

באובר ברכו על העסקה ואמרו: "חתמנו על הסכם עם חברות ענק בראשות סופטבנק ו-Dragoneer על השקעה פוטנציאלית. אנו מאמינים כי הסכם זה הוא מתן אמון מחודש וחשוב לפוטננציאל לטווח ארוך של אובר. עם סגירתו, הוא יסייע בהשקעת התקציב שלנו בטכנולוגיה ובהמשך ההתרחבות שלנו בבית ובחו"ל תוך חיזוק הנהלת התאגיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות