אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיטי בנק השיק מערכת הצבעה אלקטרונית בינלאומית למוסדיים צילום: בלומברג

סיטי בנק השיק מערכת הצבעה אלקטרונית בינלאומית למוסדיים

הפלטפורמה, שפותחה במעבדת החדשנות של סיטי בתל אביב, תפעל תחילה רק באנגליה החל מ-2018 במטרה להתרחב לשווקים נוספים בהמשך שנה הבאה

13.11.2017, 13:20 | רחלי בינדמן
הבנק האמריקאי סיטי (CITI) השיק היום (ב') מערכת הצבעה אלקטרונית בינלאומית חדשה להצבעות של גופים מוסדיים באסיפות בעלי מניות.

קראו עוד בכלכליסט

הרעיון של הבנק הוא להחליף את האמצעים הישנים למשלוח הודעות הצבעה של מוסדיים באסיפות של חברות בהן הם מושקעים. לדוגמא, משלוח הודעות הצבעה על נייר, בכתב ובאמצעות פקס או דרך עורכי דין וגופים המתווכים בתחום.

הפלטפורמה תפעל תחילה רק באנגליה החל מ-2018 במטרה להתרחב לשווקים נוספים בהמשך שנה הבאה. המערכת מתברר, פותחה במעבדת החדשנות של סיטי בתל אביב. לטענת סיטי, מדובר במערכת ייחודית מסוגה בעולם המאפשרת הצבעות ברמה גלובלית, כלומר גם למוסדיים המשקיעים במניות בחברות מחוץ למקום פעילותן.

סיטי בנק , צילום: בלומברג סיטי בנק | צילום: בלומברג סיטי בנק , צילום: בלומברג

אלא שרשות ניירות ערך הישראלית כבר פיתחה כזו מערכת שעלתה לאוויר ביוני 2015. המערכת הזו הושקה כשירות חינמי ורלוונטית למשקיעים – בעלי מניות, כתבי אופציה, יחידות השתתפות וכתבי התחייבות, יכולים להצביע באסיפות שבהן הם זכאים להצביע באמצעות האינטרנט. החל מתחילת שנת 2017 ניתן להצביע במערכת של הרשות תוך שימוש בטלפון הנייד. המערכת של הרשות נועדה להנגיש את ההצבעות גם לקהל הרחב.

מנכ"ל סיטי ישראל ניל קורני מנכ"ל סיטי ישראל ניל קורני מנכ"ל סיטי ישראל ניל קורני

לפי סיטי המערכת החדשה לא תחליף את החברות המתווכות כמו אנטרופי הישראלית או ISS האמריקאית שעד כה סיפקו את שירותי הפרוקסי והמערכת בעצם תשרת את לקוחות אותם גופים ותאפשר להם להתמקד בהצעת שירותי מחקר ובהמלצות להצבעה למוסדיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות