אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ועד קק"ל: "שי באב"ד, מנכ"ל האוצר, החליט לחסל אותנו. כשהוא נעלב זה עולה לנו מיליארד שקל" צילום: אוראל כהן

יו"ר ועד קק"ל: "שי באב"ד, מנכ"ל האוצר, החליט לחסל אותנו. כשהוא נעלב זה עולה לנו מיליארד שקל"

ישראל גולדשטיין אמר את הדברים בישיבת ועדת הכנסת במהלכה החליטו הח"כים להביא את חוק מיסוי קק"ל להצבעה. באב"ד בתגובה: "המיסוי כלל לא ישפיע על העובדים"

13.11.2017, 16:43 | שחר אילן

ועדת הכנסת אישרה היום (ב') את הפטור מחובת הנחה להצעת חוק מיסוי קק"ל. זאת לאחר שהמגעים לפשרה בין קק"ל לאוצר לא השיגו תוצאה. האישור מאפשר לכנסת להצביע על החוק כבר היום . עם זאת, נכון לעכשיו נדחתה ההצבעה המחודשת על הצעת החוק (רביזיה).  באופן רשמי הסיבה היא שיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לא נתן אישור לכנס ישיבה בזמן דיוני המליאה, אבל מאחורי הדברים עומדים חילוקי דעות בין הליכוד לסיעתו של שר האוצר כולנו על שורת נושאים. נראה שחילוקי דעות אלו גרמו ליו"ר ועדת הכנסת ח"כ יואב קיש לעכב את הדיון על אישור הפטור מחובת הנחה, כך שהרביזיה תוכל להתקיים רק בשעת מליאה.

קראו עוד בכלכליסט

ביום רביעי אישרה ועדת הכספים של הכנסת לקריאה שנייה ושלישית את חוק מיסוי קק"ל. על פי ההצעה שאושרה תחויב קק"ל לשלם מסים על רווחיה ממכירת קרקעות החל מראשית 2018. עם זאת, אם תבחר להעביר למדינה 65% מרווחי הקרקע שלה בשנים 2018 ו-2019 (סכום שמוערך ב-1.1 מיליארד שקלים בשנה), תהיה פטורה ממסים עד סוף 2023.

בתגובה הודיעה קק"ל על הקפאה והערכה מחדש של פרויקטים שבהם היא מסייעת לרשויות מקומיות וארגוני החברה האזרחית בהיקף של 2.4 מיליון שקל. אתמול הפגינו עובדי קק"ל מול משרד ראש הממשלה.

באב"ד. "כל השבת הלכה על משא ומתן", צילום: אוראל כהן באב"ד. "כל השבת הלכה על משא ומתן" | צילום: אוראל כהן באב"ד. "כל השבת הלכה על משא ומתן", צילום: אוראל כהן

בישיבה הוחלפו דברים קשים בין מנכ"ל משרד האוצר שי באבד ליו"ר ועד עובדי קק"ל ישראל גולדשטיין. גולדשטיין אמר ש"שי באב"ד מנהל את המדינה והא החליט לחסל אותנו. למה לא לחכות שבוע? כשאתה נעלב זה עולה לקק"ל מיליארד", אמר גולדשטיין לבאב"ד. בכך הוא התייחס לטענות באב"ד על היחס המעליב שקיבל כשהגיע לישיבת דירקטוריון קק"ל.

באב"ד טען שכל פעם שהוא הגיע להסכמות עם ראשי קק"ל היו"ר דני עטר מהמחנה הציוני וסגן היו"ר ארנן פלמן מהליכוד הם חזרו בהם. "כל השבת הלכה לי על המשא ומתן בינו לבין פלמן", אמר וטען כי "מיסוי קק"ל לא ישפיע על העובדים".

דני עטר, יו"ר קק"ל, צילום: עמית שעל דני עטר, יו"ר קק"ל | צילום: עמית שעל דני עטר, יו"ר קק"ל, צילום: עמית שעל

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, הסביר את הצורך בהצבעה היום בכך ש"כבר כמה שנים מתגלגלים עם העניין של חוק קק"ל. אי אפשר לחכות עם זה יותר. צריך לסיים את הסאגה".

ח"כ רויטל סוויד מהמחנה הציוני אמרה ש"שמדובר בהלאמה של קק"ל". לדבריה, "ח"כ לשעבר עזמי בשארה העלה הצעה דומה ועכשיו מביאים אותה בכסות אחרת על ידי הממשלה והקואליציה. אתם מסכנים את הפנסיה והזכויות של העובדים".

ח"כ אילת נחמיאס ורבין שאלה בציניות "למה לא לפרק את המוסדות הציוניים כולם? למה לחטוב עץ עץ"?

ח"כ עמר ברלב אמר שמדובר "במהלך כוחני שמערער את הדמוקרטיה הישראלית".

יו"ר סיעת המחנה הציוני ח"כ יואל חסון שאל "איך תתמודדו עם ראשי הרשויות שקיבלו הודעה על הקפאת פרויקטים? אני רוצה תשובה ממנכ"ל האוצר".

מלבד קק"ל עומדת היום להצבעה גם ההחלטה להעביר את חוק המלצות המשטרה לוועדת הפנים, שמקדמים מספר ח"כים בראשם דודי אמסלם מהליכוד. בכולנו אמרו שישקלו אם להצביע בעד. כן יש ויכוח סביב הרצון להעביר את חוק הגבלת התשלום במזומן מועדת חוקה לוועדת הכספים, מהלך שכולנו מתנגדת לו. אם יושגו הסכמות, עדין ניתן יהיה לכנס את ועדת הכנסת בסוף דיוני המליאה כדי להצביע על הרביזיה ואז לחדש את הדיונים במליאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות