אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הדחת מנכ"ל וובי: וויט מאונטיין מחקה את רוב השקעתה באתר השוואות מחירי הביטוח צילום: כפיר סיון

לאחר הדחת מנכ"ל וובי: וויט מאונטיין מחקה את רוב השקעתה באתר השוואות מחירי הביטוח

החברה־האם ניהלה חקירה פנימית בנושא, שבעקבותיה מחקה 28 מיליון דולר על פעילות וובי. החקירה העלתה שהמנכ"ל המודח גילר העביר נתונים מופרזים, בהם דיווחים כוזבים על הכנסות ועמלות, כדי להגדיל את הבונוסים שלו

14.11.2017, 07:18 | רעות שפיגלמן

הצרות במנוע השוואת מחירי מוצרי הביטוח וובי אינן מסתיימות. לאחר הדחתו של המנכ"ל והמייסד שרון גילר באוקטובר, מחקה החברה־האם, ענקית הביטוח וויט מאונטיין (95%), סכום של 28 מיליון דולר בגין פעילות וובי, כך עולה מהדו"חות הכספי של החברה־האם לרבעון השלישי שפורסמו אתמול.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות חקירה פנימית שביצעה באחרונה וויט מאונטיין, תוקנו הדו"חות הכספיים שלה לאחור ונמחקו יתרות בסעיף לקוחות בסכום של 19 מיליון דולר, כמו גם נכסים בלתי מוחשיים ומוניטין בהיקף של 9 מיליון דולר. התיקון לאחור שבוצע בדו"חות

מעמיד את יתרת הנכסים הבלתי מוחשיים והמוניטין על אפס. כלומר כל הפרמיה ששילמה החברה־האם במועד הרכישה של וובי אינה מגולמת כעת מבחינה כלכלית.

בדו"חות הרבעוניים של וויט מאונטיין מצוין כי החקירה הפנימית, שמכונה גם ביקורת חקירתית, העלתה כי גילר העביר לחברה־האם נתונים מופרזים, בהם דיווחים כוזבים על הכנסות ועמלות, שנכללו בדו"חות הכספיים בעבר. לפי וויט מאונטיין, המניע של גילר היה בין היתר הגדלה של הבונוסים של עצמו.

חקירה דומה מתנהלת כעת גם על ידי וובי עצמה, בסיוע של רואה חשבון חיצוני. אבל וויט מאונטיין לא צופה כי תהיה השפעה מהותית על הדו"חות שלה בעקבות החקירה הזו.

שרון גילר מנכ"ל WOBI, צילום: כפיר סיון שרון גילר מנכ"ל WOBI | צילום: כפיר סיון שרון גילר מנכ"ל WOBI, צילום: כפיר סיון

לאחר ההדחה של גילר, מינתה במקומו החברה־האם את מי שהחל לשמש רק לפני כמה חודשים משנה למנכ"ל, ערן אורן. מקורבים לוויט מאונטיין מציינים כי למרות הדיווחים הכוזבים, הנזק שנגרם הוא לרוכשת בלבד - לא ללקוחות של החברה ולא לספקים שלה. בחודש שעבר הגישה חברת כלל ביטוח תלונה במשטרה נגד גילר, בטענה לזיוף מסמכי תשלומים שהעבירה.

היקף ההשקעה המצטברת של החברה האמריקאית בוובי נכון לסוף 2016 (המועד האחרון שלגביו יש דיווח רשמי בנושא) נאמד בכ־47 מיליון דולר. וובי היא חברה קטנה בפורטפוליו החברות שמחזיקה וויט מאונטיין, ולכן אין דיווחים על התוצאות הכספיות שלה.

חברת וובי, המפעילה את אתר האינטרנט לחיפוש והשוואה של מחירי מוצרי ביטוח, הוקמה ב־2012 על ידי גילר. קבוצת ווייט מאונטיין רכשה ב־2014 מחצית מהאחזקות בוובי מקבוצת רוביקון של אמיר ברמלי, לפי שווי של 68 מיליון שקל. מאז הגדילה וויט מאונטיין את חלקה בוובי בכמה פעימות, עד שהגיעה לשיעור האחזקה הנוכחי - 95%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות