אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה פתחה בחקירה פלילית נגד חברת המל"טים אירונאוטיקס

המשטרה פתחה בחקירה פלילית נגד חברת המל"טים אירונאוטיקס

במסגרת החקירה הוצא צו איסור פרסום גורף. באוגוסט דיווחה החברה לבורסה כי משרד הביטחון הודיע לה שאינו מאשר לעת עתה יצוא מל"ט ללקוח מהותי שלה

14.11.2017, 07:24 | זוהר שחר לוי

המשטרה מנהלת חקירה נגד יצרנית המל"טים אירונאוטיקס במסגרתה הוצא צו איסור פרסום גורף. כל שניתן לומר בשלב זה הוא שמדובר בחקירה הנוגעת לעסקה מול לקוח מהותי.

קראו עוד בכלכליסט

מל"ט של אירונאוטיקס מל"ט של אירונאוטיקס מל"ט של אירונאוטיקס

צו איסור הפרסום ניתן אתמול (ב') בבית המשפט השלום בראשון לציון על ידי השופט גיא אבנון לבקשת המשטרה והוא אוסר על פרסום כל פרט מפרטי החקירה.

בחודש יוני האחרון השלימה קבוצת אירונאוטיקס, המנוהלת על ידי עמוס מתן, הנפקה ראשונית (IPO) לציבור בבורסת תל אביב. במסגרת ההנפקה, מרבית בעלי המניות בחברה מכרו מניות בהיקף של 404 מיליון שקל. מעבר לכך גייסה החברה 53 מיליון שקל בהנפקת מניות.

עיקר הפעילות של החברה מתרכז בשלושה תחומים, בראש ובראשונה מערכות בלתי מאוישות לאיסוף מודיעין ותקיפה, בכלל זה מל"טים, בלונים ורחפנים – תחום זה אחראי על 75% מהכנסות החברה.

כמו כן מפתחת החברה מערכות אלקטרואופטיות ואמצעי תקשורת למערכות לא מאוישות ומייצרת מנועים למל"טים. לחברה עשרות לקוחות במספר מדינות.

בחודש אוגוסט דיווחה אירונאוטיקס לבורסה כי האגף לפיקוח על היצוא הביטחוני במשרד הביטחון הודיע לה שהוא אינו מאשר לעת עתה יצוא מל"ט ללקוח מהותי שלה. לפי אותו דיווח, ההזמנות של אותו לקוח שנחסם עמדו על 20 מיליון דולר בשנים 2017-2018.

מחברת אירונאוטיקס נמסר כי החברה תשתף פעולה באופן מלא עם כל בדיקה בכל נושא ותפעל כמיטב יכולתה על מנת שהחקירה תהיה קצרה ככל האפשר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות