אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכרז חגיגות ה-70 שונה, רק חברה אחת עודכנה צילום: אלכס קולומויסקי

מכרז חגיגות ה-70 שונה, רק חברה אחת עודכנה

לכלכליסט נודע כי משרד התרבות עידכן רק חברה אחת בשינוי במכרז. בית המשפט חייב את המשרד לנמק את ההחלטה

14.11.2017, 09:02 | עמרי מילמן

המכרז של משרד התרבות לבחירת חברה שתפיק את אירועי שנת ה־70 לישראל ממשיך להסתבך. ל"כלכליסט" נודע כי רגע לפני שנסגר המכרז בסוף ספטמבר הוא עבר שינוי: התקציב קוצץ ב-33% ל-100 מיליון שקל ומתכונת הפקת האירוע המרכזי שונתה.

קראו עוד בכלכליסט

מירי רגב, שרת התרבות, צילום: אלכס קולומויסקי מירי רגב, שרת התרבות | צילום: אלכס קולומויסקי מירי רגב, שרת התרבות, צילום: אלכס קולומויסקי

חרף השינוי, משרד התרבות עידכן בנושא רק את אחת משלוש החברות שניגשו למכרז — טרגט א.מ.ן, שעידכנה את הצעתה בהתאם. אחת מהחברות שהגישה הצעה גם כן — 010 יזמות — עתרה נגד משרד התרבות טרגט א.מ.ן ודרשה שוועדת המכרזים של משרד התרבות תפתח את המכרז מחדש.

כפי שעולה מפרוטוקול הדיון שנערך בבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים, משרד התרבות טוען כי טרגט א.מ.ן היא היחידה שעודכנה בשינוי משום שלאחר פתיחת המעטפות היה ברור שהיא הזוכה במכרז. לטענת החברות האחרות, לא ניתנה כלל הודעת זכייה. ביהמ"ש דרש ממשרד התרבות לנמק את החלטתו. החשש של המשרד הוא שההליכים המשפטיים יביאו לעיכוב בהפקת האירועים.

ממשרד התרבות נמסר כי "ההחלטות התקבלו כמתחייב מדיני המכרזים".

עו"ד אלעד גריינר ממשרד שבלת ושות', שמייצג את 010 יזמות, מסר כי "אנו סבורים שיש לנהל את ההליך המשפטי בבית המשפט ולכן בשלב זה לא נגיב כאן לגופם של דברים. מכל מקום, התמיהות והבעיות שעלו על ידי בית המשפט הנכבד בנוגע להתנהלות משרד התרבות והספורט בנושא העתירה, מדברות בעד עצמן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות