אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קשה למכור בית בלונדון: 40% מהמוכרים מורידים מחירים צילום: בלומברג

קשה למכור בית בלונדון: 40% מהמוכרים מורידים מחירים

ההאטה בשוק הנדל"ן בבריטניה פגעה בלונדון באופן הקשה ביותר ולמרות ירידת מחירים בשיעור 6.7% בממוצע מוכרי הדירות מתקשים לסגור עסקאות

14.11.2017, 09:20 | בלומברג

נמשכת ההאטה בשוק הדיור בלונדון. לפי אתר הנדל"ן Rightmove, יותר מארבעה מכל עשרה נכסים המוצעים למכירה בבירה נאלצו להוריד מחיר. שיעור הירידה, 6.7% בממוצע, משקף על פי האתר "אופטימיות יתר מוקדמת ותנאי שוק קשים יותר".

קראו עוד בכלכליסט

"על מנת להלהיב את הקונים מחדש, מוכרים חדשים וגם ותיקים צריכים לפתות אותם עם המחיר", הסביר מנהל האתר, מיילס שיפסייד. "כתוצאה נרשם בסתיו הנוכחי השיעור הגבוה ביותר של מוכרים מאז 2010 שנאלצו להוריד מחירים בתקופה הזו".

ההאטה פגעה בלונדון בצורה הקשה ביותר, אך גם שאר חלקי הממלכה חוו ירידות, כאשר 37% מהמוכרים מורידים את המחיר המבוקש. המחיר הממוצע של נכסים חדשים נפל ב־0.8% לעומת חודש קודם, ל־311,043 ליש"ט, אף שמדובר עדיין במחיר הגבוה ב־1.8% לעומת השנה שעברה. לשם השוואה, בלונדון המחיר הממוצע של נכסים חדשים שנכנסו לשוק בנובמבר נמוך ב־0.2% לעומת חודש קודם ועומד על 628,219 ליש"ט. המחיר משקף ירידה שנתית של 2.4%, שינוי משמעותי לעומת זינוק של 20% שנרשם ב־2014.

בתי מגורים בלונדון. "צריך להלהיב מחדש את הקונים", צילום: בלומברג בתי מגורים בלונדון. "צריך להלהיב מחדש את הקונים" | צילום: בלומברג בתי מגורים בלונדון. "צריך להלהיב מחדש את הקונים", צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות