אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מכרה תשתיות ענן לחברה סינית ב-300 מיליון דולר צילום: שאטרסטוק

אמזון מכרה תשתיות ענן לחברה סינית ב-300 מיליון דולר

העסקה בוצעה לאור איסור ממשלת סין על חברות טכנולוגיה שאינן סיניות להפעיל שירותי ענן מסוימים בשטחה. שרתי הענן של אמזון נמכרו ל-Sinnet, שותפה ותיקה שלה במדינה הקומוניסטית

14.11.2017, 13:30 | קרן-אור גרינברג
אמזון מיישרת קו עם הרגולציה הסינית ומוכרת חלק מהתשתית הפיזית של שירותי הענן שלה במדינה לשותפה מקומית - כך הודיעה החברה היום (ג').

קראו עוד בכלכליסט

ענקית הטכנולוגיה הדגישה שהיא לא מפסיקה את פעילותה במדינה. "אמזון לא מכרה את פעילות שירותי בענן בסין, והיא מחויבת לספק ללקוחות שם את שירותי הענן המובילים שלה", נמסר. "החוק הסיני אוסר על חברות לא-סיניות להחזיק או לתפעל טכנולוגיות מסוימות שקשורות לשירותי ענן. כתוצאה, החברה מכרה חלק מהתשתיות הפיזיות שלה".

מטה אמזון בסן פרנסיסקו, צילום: שאטרסטוק מטה אמזון בסן פרנסיסקו | צילום: שאטרסטוק מטה אמזון בסן פרנסיסקו, צילום: שאטרסטוק

את התשתיות קנתה Sinnet, שותפה ותיקה של אמזון והמשווקת של שירותי הענן שלה במדינה. העסקה, בסכום 300 מיליון דולר, לא כללה העברה של קניין רוחני.

התקנות החדשות נועדו לחזק את שליטת הממשל הסיני במרחב המקוון במדינה. חברות זרות שמפעילות שירותי ענן נאלצות להעביר את הבעלות והפעולות של חלק מהמערכות שלהן לשותפים מקומיים. זאת, כתנאי לקבלת רישיון פעילות במדינה. אמזון מצטרפת לחברות אמריקאיות נוספות שביצעו מהלך דומה: ביולי הודיעה אפל על העברת אחסון נתוני ענן משירות iCloud לשרת שמנוהל על ידי חברה בבעלות ממשלתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות