אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליברמן מאשים את האוצר בטרפוד מיגון הצפון: "אנחנו עוסקים בעניין שהוא נטו חיים" צילום: שאול גולן

ליברמן מאשים את האוצר בטרפוד מיגון הצפון: "אנחנו עוסקים בעניין שהוא נטו חיים"

בדבריו עקץ שר הביטחון את תוכנית "נטו משפחה" של כחלון. הוא קרא לראשי הרשויות בצפון לדרוש את מימוש החלטת הממשלה 2025 למיגון העורף, שהתקבלה בשנת 2014 וטרם מומשה

14.11.2017, 13:37 | אדריאן פילוט

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, תוקף את חברו לקואליציה, שר האוצר, משה כחלון ומאשים אותו ב"טרפוד" מיגון הצפון. "פערי המיגון בצפון קריטיים. הייתי מצפה ממשרד האוצר לפעול ליישום החלטת הממשלה למיגון העורף ולא לטרפד אותה", אמר שר הביטחון במפגש עם ראשי הרשויות הגדולות באזור הצפון שהתקיים הבוקר. בעקיצה ישירה אל עבר כחלון הוסיף ליברמן: "אנחנו עוסקים בעניין שהוא נטו חיים" - ברמיזה על תוכנית "נטו משפחה" שיזם כחלון ובה הטבות מס למשפחות עובדות ומימון צהרונים.

קראו עוד בכלכליסט

אביגדור ליברמן שר הביטחו, צילום: שאול גולן אביגדור ליברמן שר הביטחו | צילום: שאול גולן אביגדור ליברמן שר הביטחו, צילום: שאול גולן

ליברמן קרא לראשי הרשויות "לדרוש את מימוש החלטת הממשלה 2025 למיגון העורף, שהתקבלה בשנת 2014 ו"טרם מומשה עד היום". לפי החלטה זו, תקצה הממשלה בכל שנה, ולמשך 10 שנים, כ-150 מיליון שקלים לסגירת פערי המיגון ברחבי הארץ, בדגש על יישובי הצפון.

"מבחינתי הדבר המאכזב ביותר הוא שהממשלה אינה מממשת החלטות שהיא קיבלה. מאז קבלת ההחלטה משרד האוצר מטרפד את מימושה משיקולים לא ברורים, וזאת למרות הצורך הברור בחיזוק הצפון ולמרות שעבודת המטה והתכניות המפורטות הושלמו", הוסיף ליברמן.

שר הביטחון אמר עוד כי "מיגון העורף בצפון לוקה בחסר באופן משמעותי יותר בהשוואה לדרום הארץ, אך גם בדרום אנו נתקלים בקשיים תקציביים רבים בהקמת המכשול. הגיע הזמן שנתייחס למיגון העורף ברצינות. אחרת זו תהיה בכייה לדורות. זו גם אחריותכם, ראשי הרשויות, לדרוש את מימוש החלטת הממשלה". ליברמן טען בפני ראשי הרשוית כי ללא תקציב רב-שנתי, "לא ניתן יהיה לממש את התכניות (מיגון)".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "החלטת ממשלה 2025 מקוימת במלואה על ידי המשרד ובכל אופן לא קיימת בהחלטה כל מחויבות תקציבית בעניין המיגון. צר לנו ששר הביטחון לא מדייק בפירוש החלטות הממשלה. משרד האוצר ימשיך לפעול על פי החלטות הממשלה וביתר רגישות לביטחון האזרחים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות