אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון יקים צוותי עבודה לבחינת המטבעות הוירטואליים, ייעול מערכת המשפט בתחום המס ותיקון עיוותי מס צילום: ענבל מרמרי

כחלון יקים צוותי עבודה לבחינת המטבעות הוירטואליים, ייעול מערכת המשפט בתחום המס ותיקון עיוותי מס

על פי גורמים שנכחו בדיון, נציגי המגזר העסקי מבקשים לקדם מהלכים שיגבירו את האמצעי לניכוי הוצאות על השקעה עבור עסקים, כדי לעודד אותם להשקיע

14.11.2017, 14:37 | עמרי מילמן
משרד האוצר יקים שלושה צוותים יחד עם ראשי פירמות רואי החשבון הגדולות והלשכות המקצועיות. כך סוכם היום בפגישה שיזם שר האוצר משה כחלון עם אותם גופים.

בדיון נקבע כי צוות אחד יטפל בסוגיות המטבעות הוירטואליים שישראל לא נערכה אליהם מספיק עד כה, צוות שני יחפש דרכים לזרז ולייעל את המערכת המשפטית סביב התיקים התקועים בבתי המשפט בתחום המס וצוות שלישי יבחן עיוותי מס קיימים ולעידוד עסקים כמו למשל ניכוי הוצאות מימון או הגדלת פחת מואץ.

למעשה לפי גורמים שנכחו בדיון, אחד הנושאים שחזר על עצמו מספר פעמים הוא סוגיית הפחת המואץ כאשר נציגי המגזר העסקי ביקשו לקדם מהלכים שיגבירו את האמצעי לניכוי הוצאות על השקעה עבור עסקים, כדי לעודד אותם להשקיע.

שר האוצר משה כחלון, צילום: נמרוד גליקמן שר האוצר משה כחלון | צילום: נמרוד גליקמן שר האוצר משה כחלון, צילום: נמרוד גליקמן

כחלון מבקש להתמקד בשכבת המשתכרים כ-15-20 אלף שקל בחודש, בדגש על עצמאים ועסקים קטנים שמרוויחים עד חצי מיליון שקל בשנה (לפני מסים). רו"ח והעו"ד ג'ק בלנגה ויזהר קנה, סגן הנשיא ונשיא לשכת רואי החשבון הגישו לכחלון מסמך, בו הוצע להרחיב את האפשרויות של עצמאים לקזז הפסדים למשל כנגד כל הכנסה שלהם ולא רק כנגד משכורת או להכיר בהוצאה ריאלית בהוצאות רכב עצמאיים בהתאם לסוג המקצוע.

עוד הציעו רפורמה במיסוי התא המשפחתי כך שרווחי הון בתוך התא המשפחתי ייוחסו לבני זוג לפי תוצאת המס המיטיבה, לנייד מדרגות מס ונקודות זיכוי בין בני זוג וכן צעדים נוספים גם בתחום הנדל"ן, השקעות בשוק ההון ותיקונים של עיוותי מס שאמורים לסייע בעיקר למעמד הביניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות