אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים דחה בשבוע את פרסום הדו"ח הרבעוני

בנק הפועלים דחה בשבוע את פרסום הדו"ח הרבעוני

הפועלים דחה את הפרסום למועד סמוך לתאריך האחרון האפשרי, בלי לספק הסבר ברור למהלך החריג; הבנק צפוי להיות האחרון מבין חמשת הבנקים הגדולים לפרסם את הדו"ח

14.11.2017, 17:16 | רעות שפיגלמן

בנק הפועלים, בצעד חריג ומבלי לספק הסבר מנומק, דחה את פרסום הדו"ח הרבעוני לרבעון ה-3 בשבוע ימים, כך עדכן היום (ג') הבנק.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק אמור היה לפרסם את התוצאות הכספיות שלו לרבעון השלישי של שנה זו ביום שלישי הבא, 21 בנובמבר, ודיווח היום על דחייה בשבוע ימים, ל-28 בחודש. בכך הוא צפוי להיות האחרון שיפרסם את הדו"ח מבין חמשת הבנקים הגדולים. מזרחי טפחות, בנק ירושלים ודקסיה פרסמו כבר את הדו"חות, מחר צפויים לפרסם הבנק הבינלאומי ודיסקונט ובשבוע הבא ביום שלישי עתיד בנק לאומי לפרסם את הדו"ח.

סניף של בנק הפועלים (ארכיון), צילום: בלומברג סניף של בנק הפועלים (ארכיון) | צילום: בלומברג סניף של בנק הפועלים (ארכיון), צילום: בלומברג

הפועלים בחר לפרסם את הדו"ח שלו כמעט בתום מסגרת הזמן האפשרית לפרסום דו"חות, כיוון שניתן לפרסם דו"ח רבעוני עד סוף נובמבר - יומיים אחרי התאריך שבו צפוי הבנק לפרסם את הדו"ח.

ייתכן שהסיבה לדחייה קשורה לחקירה שמנהלות רשויות בארה"ב בחשד שהבנק סייע בעבר ללקוחותיו לחמוק מתשלומי מסים. הדיווח האחרון של הבנק בנושא החקירה היה ברבעון השני השנה, עם מועד פרסום הדו"ח הכספי בגינו. הבנק עדכן כי מטרתו היא להגיע בחודשים הקרובים להסדר ביחס לחלוקת האחריות בין בנק הפועלים לפועלים שוויץ. הבנק, נכון לאותו מועד, לא הגדיל את ההפרשה ביחס לעדכון האחרון שלה שבוצע בחודש מרץ השנה - זו עומדת על 188.5 מיליון דולר.

בפעם האחרונה בה ביצע הבנק עדכון להפרשה ביחס לחקירה, הוא עדכן מראש - לקראת מועד פרסום הדו"ח השנתי, במרץ השנה -  על הגדלת ההפרשה. הבנק עדכן את המשקיעים ואת הציבור כמה ימים לפני מועד פרסום הדו"ח, מבלי שדחה את מועד הפרסום.

כעת הבנק הודיע שהוא דוחה את המועד מבלי לספק הסבר מנומק, אלא רק לציין כי: "המועד שנקבע הוא המועד שמבחינתנו יותר נכון״.

משיכת מועד הפרסום כמעט עד הקצה ללא מתן הסבר מציעה שתי אפשרויות: או שהבנק צופה שבזמן הקרוב מאוד תחול התקדמות ביחס לחקירה, או שמדובר בסיבה אחרת שלא קשורה לחקירה.

ניתן להניח שאם הסיבה לא הייתה קשורה לחקירה, היה הבנק מספק נימוק משביע רצון. התגובה הסתמית על כך שהמועד החדש הוא "יותר נכון" מעלה את הסבירות של האפשרות הראשונה.

מזרחי טפחות, בנק נוסף מולו מתנהלת חקירה באותו נושא, פרסם אתמול את התוצאות הכספיות שלו לרבעון השלישי. הבנק לא הגדיל את ההפרשה ביחס לחקירה, אלא עדכן כי חלה התקדמות שבאה לידי ביטוי ב"מגעים מקדמיים" מול משרד המשפטים האמריקאי. הבנק הודיע כי מכיוון שהמשרד דורש מידע נוסף, הרי שטרם החל מו"מ ביחס לגובה הקנס, ככל שיושת אחד כזה. מזרחי עד כה הפריש 44.3 מיליון דולר ביחס לחקירה האמורה.

דחיית מועד פרסום של דו"ח כספי במערכת הבנקאית היא אירוע חריג. אירוע כזה אירע ברבעון הקודם כאשר מזרחי טפחות דחה את מועד פרסום הדו"ח בשל שביתת העובדים באותם ימים, והסביר שהדחייה מתבצעת על רקע השביתה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות