אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווחים: מוחמד אל-עריאן עשוי להתמנות לסגן יו"ר הפדרל ריזרב צילום: בלומברג

דיווחים: מוחמד אל-עריאן עשוי להתמנות לסגן יו"ר הפדרל ריזרב

אם המינוי ייצא לפועל, אל-עריאן - לשעבר מנכ"ל ענקית האג"ח פימקו - יחליף בתפקידו את סטנלי פישר שעזב באוקטובר, ויהיה סגנו של ג'רום פאוול שמינויו ממתין לאישור הסנאט

14.11.2017, 19:22 | שירות כלכליסט

בבית הלבן שוקלים למנות את מוחמד אל-עריאן לסגן יו"ר הפדרל ריזרב - כך לפי דיווחים בארה"ב; אל-עריאן משמש כיום כיועץ הכלכלי הראשי של תאגיד הפיננסים אליאנץ, וכיהן בעבר בתפקיד מנכ"ל ענקית האג"ח פימקו.

אם המינוי ייצא לפועל, אל-עריאן יחליף בתפקידו את סטנלי פישר שעזב באוקטובר, ויהיה סגנו של ג'רום פאוול.

נשיא ארה"ב דונלד דונלד טראמפ מינה לאחרונה את פאוול לתפקיד יו"ר הבנק המרכזי האמריקאי, בעוד כהונתה של של היו"ר הנוכחית ג'נט ילן תסתיים בפברואר. המינוי ממתין לאישור הסנאט.

מוחמד אל-עריאן, צילום: בלומברג מוחמד אל-עריאן | צילום: בלומברג מוחמד אל-עריאן, צילום: בלומברג

זו אינה הפעם הראשונה ששמו של אל-עריאן עולה כמועמד לתפקיד מרכזי מחוץ לקהילת ההשקעות הפרטיות. ב-2012 הוא הוזכר כמועמד לתפקיד ראש ממשלה במולדתו מצרים.

בנוסף למינויו של אל-עריאן, שוקלים בבית הלבן למנות גם את מישל באומן, רגולטורית בנקאות מקנזס, למושלת פדרלית.

בתקופה הקרובה מתפנים שלושה מקומות מתוך שבעה בחבר המנהלים של הבנק, אותם טראמפ יצטרך לאייש. בנוסף לאלה, גם תפקיד נשיא הבנק הפדרלי של ניו יורק ממתין לאיוש, אם כי לתפקיד זה ממונה אדם מתוך המערכת.

הצהרותיו של אל-עריאן לגבי השוק תמיד זוכות לעין בוחנת, והוא זכור כמי שטבע את המושג "הנורמלי החדש" כשהיה מנכ"ל פימקו, החברה שבסיסה בקליפורניה, ניהלה בעבר את קרן האג"ח הגדולה בעולם, אך נכסיה הידלדלו מאז עזיבתו המתוקשרת של אל-עריאן ושל מייסד החברה, ביל גרוס.

אל-עריאן שימש בעבר גם כסגן מנהל קרן המטבע הבינ"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות