אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון חברת החשמל ידון מחר באישור הרפורמה צילום: אוראל כהן

דירקטוריון חברת החשמל ידון מחר באישור הרפורמה

ראשי החברה יבקשו אור ירוק מחברי הדירקטוריון להסכמות שהושגו במו"מ עם נציגי העובדים וההסתדרות

14.11.2017, 22:10 | ליאור גוטמן

ראשי חברת החשמל צפויים לבקש מחר מדירקטוריון החברה אור ירוק לגיבוש מזכר הבנות ליישום הרפורמה בחברת החשמל, לפי ההסכמות שהושגו במשא ומתן עם ועד העובדים ועם ההסתדרות.

קראו עוד בכלכליסט

ברכת הדירקטוריון תייתר את הדיון שנועד להתקיים בבג"ץ על זכות השביתה של העובדים. כפי שפורסם ב"כלכליסט", ועד העובדים וההסתדרות ביקשו ביום חמישי מבג"ץ לדחות את הדיון בשבועיים כדי לנסות להגיע להבנות בין הנהלת החברה, ועד העובדים, משרדי האוצר והאנרגיה וההסתדרות.

יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל, צילום: אוראל כהן יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל | צילום: אוראל כהן יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל, צילום: אוראל כהן

לפי המתווה המתגבש, חברת החשמל תמכור את תחנות הכוח רמת חובב, אשכול, אלון תבור ורידינג, ותישאר עם כ־40% מהיקף הייצור הנוכחי. מקטע ההולכה והחלוקה יישאר בידי חברת החשמל. בעקבות הוראת שר האנרגיה יובל שטייניץ להפסיק את ייצור החשמל באמצעות פחם עד 2020, שתי תחנות הכוח הפחמיות של החברה יושבתו כנראה לאחר שיחוברו שלושה מאגרי גז לחוף. חברת החשמל תורשה להקים במקומן שתי תחנות כוח חדשות.

כמו כן הסכימו הצדדים כי בכל אחת משבע שנות יישום הרפורמה יפרשו מחברת החשמל כ־250 עובדים בפרישה מוקדמת, ויקבלו פיצוי ותוספת לשכר הפנסיוני שעלותם הכוללת נאמדת ב־3.5 עד 4.5 מיליארד שקל. עוד הוסכם לצמצם ל־3 את מספר המחוזות של החברה, ולהעביר את מערכות התכנון והבקרה לניהולה של חברה ממשלתית. 100 בכירים בחברה יעברו לחוזה אישי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות