אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל מחלקת החקירות של רשות ני"ע, עו"ד אלי לוי, פורש צילום: גיא אסיאג

מנהל מחלקת החקירות של רשות ני"ע, עו"ד אלי לוי, פורש

לוי שהחל את דרכו ברשות לפני 18 שנה היה אחראי במסגרת תפקידו האחרון על שורת חקירות מורכבות, בהן פרשת הרצת המניות באי.די.בי, פרשת השוחד של סימנס וחברת החשמל ופרשת בזק. טרם ידוע מי ימונה למחליפו

15.11.2017, 10:46 | תומר גנון

עו"ד אלי לוי, מנהל מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ני"ע, הודיע היום (ג') על החלטתו לפרוש מהתפקיד בסוף השנה לאחר חמש שנים. לוי עובד 18 שנות ברשות, ובמהלכן מילא שורה של תפקידים בכירים, הן בתחום האכיפה הפלילית והן בתחום האזרחי. טרם ידוע מי ימונה כמחליפו.

בשנת 2012, עם פרישתו של עו"ד ניר בראון, החל עו"ד לוי (50) לכהן כמנהל מחלקת החקירות. במהלך כהונתו היה אחראי על שורה ארוכה של חקירות מורכבות - ביניהן הרצת המניות באי.די.בי אחזקות על ידי נוחי דנקנר, פרשת השוחד ששילמה סימנס בחברת החשמל, השימוש במידע פנים על ידי השר חיים כץ ופעיל שוק ההון מוטי בן ארי ולאחרונה גם פרשת המרמה בבזק, אחת החקירות הגדולות של הרשות בשנים האחרונות.

מחלקת החקירות, מודיעין ובקרת מסחר של הרשות מונה 50 איש. תחת לוי ישנם כיום שלושה מנהלי יחידות: חן נהורן - מנהל יחידת החקירות; עותניאל אפק - מנהל יחידת המודיעין; זוהר לויתן - מנהלת יחידת בקרת המסחר.

בתפקידיו הקודמים שימש לוי כיועץ משפטי וכמנהל המחלקה לפיקוח על השוק המשני. במסגרת זו הוביל תהליכי חקיקה ובכלל זה פעל להסדרת דרך פעולתן של זירות "הפורקס". כמו כן שימש במהלך תקופה זו כנציג הרשות בדירקטוריון הבורסה תוך קידום סוגיות הנוגעות להיבטי הממשל התאגידי בה.

עו"ד אלי לוי, צילום: גיא אסיאג עו"ד אלי לוי | צילום: גיא אסיאג עו"ד אלי לוי, צילום: גיא אסיאג

"בתקופת כהונתו של לוי חוזקו שיתופי הפעולה המבצעיים והמודיעיניים עם רשויות אחרות ובכלל זה עם רשות המיסים, משטרת ישראל ורשות איסור הלבנת הון", נכתב בהודעת הרשות. "כמו כן תקופת זו התאפיינה בשיתופי פעולה נרחבים עם רשויות זרות. לצד ההליכים הפליליים עליהם היה אמון, פעל עו"ד לוי לביסוס וקידום הליכי האכיפה המנהלית תוך פעילות נמרצת להטמעת תהליכי עבודה סדורים של הליך הברור המנהלי, הליך אשר הפך במהלך שנים אלה לכלי חשוב נוסף בפעילות האכיפה של רשות ניירות ערך בשוק ההון הישראלי".

"אני מסיים כהונה מרתקת ומרובת אתגרים בתחושת עשייה וסיפוק מקצועי", צוטט אלי בהודעת הרשות. "את עבודתי ברשות ראיתי כשליחות ציבורית כאשר בכל מהלך תקופתי זו תמיד עמדה לנגד עיניי טובת הציבור וההגנה עליו. אני מותיר אחרי מחלקה איכותית, מקצועית וערכית אשר אין לי ספק כי תמשיך בדרך זו גם בעתיד".

"אני מודה לאלי על פועלו למען ציבור המשקיעים, פעילות אשר התאפיינה במקצועיות, נחישות, יעילות והגינות ותוך הפגנת יצירתיות רבה וללא משוא פנים", צוטט בהודעה יו"ר הרשות פרופ' שמואל האוזר. "אלי הוביל מספר רב של חקירות מורכבות ורחבות היקף, ובהן חקירת פרשות בזק, אי.די.בי, סימנס, קרן קלע ועוד רבות אחרות כל זאת לצד הכפלת מספר תיקי החקירות מחד ובפעולה נמרצת לקיצור הימשכותן מאידך. אין לי ספק כי ימשיך בדרך זו בכל משימה אשר תוטל לפתחו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות