אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אפל תעניק לאייפון של 2019 מצלמת 3D למציאות מוגברת

דיווח: אפל תעניק לאייפון של 2019 מצלמת 3D למציאות מוגברת

תהיה זו מצלמה בעלת יכולת סריקת עצמים, המבוססת על טכנולוגיה שונה משל מצלמת ה-TrueDepth שבחזית האייפון X. היא תאפשר יישום של תכונות AR שונות - תחום בו משקיעה אפל לאחרונה

15.11.2017, 11:37 | עומר כביר
אפל פועלת להרחבת יכולות המציאות המוגברת של הסמארטפונים שלה: לפי דיווח של בלומברג, צפויה החברה לשלב באייפון שיושק ב-2019 מצלמה ראשית עם חיישן תלת-ממד, שבין השאר יאפשר סריקת עצמים.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי מקורות בעלי ידע על תוכניות החברה, בוחנת ענקית הטכנולוגיה שימוש בטכנולוגיה שונה מטכנולוגיית TrueDepth ששולבה במצלמה הקדמית של האייפון X, שמתבססת על סריקת פני המשתמש באמצעות הקרנת דפוס של 30 אלף נקודות לייזר. החיישן שבוחנת החברה עושה שימוש בטכנולוגיה שמכונה Time of Flight, שמתבססת על חישוב הזמן שנדרש לקרן לייזר לפגוע בחפץ ולשוב כדי לבנות סביבה תלת-ממדית.

מצלמת התלת ממד של האייפון X, צילום: רפי קאהאן מצלמת התלת ממד של האייפון X | צילום: רפי קאהאן מצלמת התלת ממד של האייפון X, צילום: רפי קאהאן

אפל צפויה להמשיך להשתמש בטכנולוגיית TrueDepth במצלמת הסלפי, כך שהמכשיר העתידי יצויד בשתי טכנולוגיות שונות. לדברי בלומברג, אפל כבר עורכת דיונים עם ספקים אפשריים של הטכנולוגיה ביניהם סוני, פנסוניק, STMicroelectronis ו-Tachnologies AG. עם זאת, בדיקת הטכנולוגיה נמצאת עדיין בשלבים ראשוניים וייתכן שבסופו של דבר לא תשולב במכשיר.

מאמצי אפל לבסס פעילות בתחום ה-AR זכו לדחיפה משמעותית בשנה האחרונה. בוועידת המפתחים שלה שנערכה בקיץ חשפה אפל את ARKit, כלי פיתוח שמאפשרים למפתחים ליצור אפליקציות מבוססות AR או לשלב יכולות AR באפליקציות הקיימות שלהם. בנוסף, המצלמות בדגמי האייפון החדשים, 8, 8 פלוס ו-X, הותאמו לעבודה עם יישומי AR.

בשבוע שעבר דיווחה בלומברג שאפל מפתחת קסדת AR מלאה, שעתידה להגיע לשוק ב-2020. תוכניות החברה לדגם האייפון שישוק ב-2019 מצביעות על כך שהיא בונה בהדרגתיות תשתית ואקוסיסטם שיאפשרו לקסדה להיכנס לשוק בקלות רבה יותר.

אפל לא הגיבה לדיווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות