אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט הקל על בני שטיינמץ: יוכל לצאת לחו"ל תחת מגבלות צילום: הילה ספאק

בית המשפט הקל על בני שטיינמץ: יוכל לצאת לחו"ל תחת מגבלות

שופט השלום בראשל"צ עמית מיכלס דחה את בקשת המשטרה וצמצם את ההגבלות המוטלות על המיליארדר החשוד בשוחד ובהלבנת הון. ייאסר עליו לצאת לאפריקה, ובאירופה הוא יוכל לצאת אך ורק ליוון, הולנד, ספרד, גרמניה, בלגיה וצ'כיה

15.11.2017, 13:48 | זוהר שחר לוי

בית משפט השלום בראשון לציון צמצם את ההגבלות על המיליארדר בני שטיינמץ החשוד בעבירות שוחד והלבנת הון ומאפשר לו לצאת למספר מדינות לצורך עסקיו.

קראו עוד בכלכליסט

לפי החלטת בית המשפט, על שטיינמץ ייאסר להגיע לאפריקה, הוא יורשה להגיע לשש מדינות בלבד באירופה: יוון, הולנד, ספרד, גרמניה, בלגיה וצ'כיה. בנוסף, לאמריקה, אסיה ואוסטרליה יוכל להגיע ללא מגבלות.

מאז שנעצר שטיינמץ לפני כשנה, נאסר עליו לצאת מהארץ, שלא לצורך חקירות ולמעשה במשך 360 ימים.

בימים האחרונים ביקשה המשטרה להאריך פעם נוספת את ההגבלות. בקשה לה התנגדו סנגוריו, עורכי הדין רונן רוזנבלום ונתי שמחוני.

בני שטיינמץ, צילום: הילה ספאק בני שטיינמץ | צילום: הילה ספאק בני שטיינמץ, צילום: הילה ספאק

בבקשת המשטרה שהוגשה לבית המשפט בתחילת השבוע ציין נציג המשטרה, עו"ד רפ"ק אריאל פרידמן, כי מדובר בחקירה מורכבת ורחבה וכי לנוכח התמשכותה, מורכבותה וההתפתחויות בה יש להאריך את תוקף תנאי השחרור.

"החקירה", כתב השופט עמית מיכלס בהחלטתו, "הסתעפה לכיוונים נוספים המצריכים משנה זהירות מטעם המשטרה. מנגד, לא ניתן להתעלם מחלוף הזמן ומהעובדה שהחשוד הוא איש עסקים שמנהל את רוב עסקיו בחו"ל".

שטיינמץ נעצר בחודש דצמבר האחרון, בחשד למתן שוחד לעובד ציבור זר, נשיא גינאה לשעבר בתמורה לקבלת רישיון כרייה במדינה לחברה שבבעלותו BSGR. בהמשך, בחודש אוגוסט, נעצר פעם נוספת בחשד שקנה ולאחר מכן מכר ביוקר לחברה הקשורה אליו קרקע ברומניה ובכסף שנותר מהרכישה השתמש לצרכי השוחד בגינאה. במעצרו השני נעצר יחד איתו היועץ האסטרטגי טל זילברשטיין, בחשד שסייע לו בהלבנת הון. פרט לאיסור היציאה מהארץ הפקיד שטיינמץ ערבויות גבוהות - הפקדה כספית של 50 מיליון שקל ועוד 50 מיליון שקל בנכסים.

בחודש שעבר האריך השופט מיכלס את צו עיכוב היציאה מהארץ בעניינו של שטיינמץ בציינו כי "יש ראיות שניסה לשבש כך או אחרת (את החקירה,זש"ל)" וכי מדובר באדם שמרבית פעילותו בחו"ל, ומשום שיש עדים הנמצאים מחוץ לישראל יש "חשש משיבוש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות