אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש ממוזילה: פיירפוקס קוונטום, דפדפן מהיר במיוחד צילום: אתר מוזילה

חדש ממוזילה: פיירפוקס קוונטום, דפדפן מהיר במיוחד

החברה הציגה את גרסה 57 של הדפדפן, שכוללת הפעם אינטגרציה עם המלצות משירות Pocket שבבעלותה. בנוסף, טענה מוזילה שהקוונטום צורך פחות זיכרון פעולה מהכרום הפופולרי של גוגל

15.11.2017, 17:55 | קרן-אור גרינברג

מוזילה מנסה לזכות מחדש בליבם של הגולשים ומשיקה את Firefox Quantum - גרסה מס' 57 לדפדפן שלה. לטענת מוזילה, הוא מהיר פי שניים מהגרסה האחרונה שלו, שהושקה לפני חצי שנה.

קראו עוד בכלכליסט

השדרוג נובע מתיקון באגים שהכבידו על התוכנה, אופציית תיעדוף לשוניות ומנוע CSS משודרג. עיצוב הממשק נקי יותר, והוא מאפשר תצוגה אחידה בכל מכשיר ופלטפורמה. בגרסה החדשה נכללה לראשונה אינטגרציה עם אפליקציית Pocket, אותה רכשה מוזילה בתחילת השנה: עם פתיחת לשונית חדשה, יוצגו למשתמש המלצות מתוך פוקט לצד האתרים האחרונים בהם גלש.

דפדפן פיירפוקס, צילום: אתר מוזילה דפדפן פיירפוקס | צילום: אתר מוזילה דפדפן פיירפוקס, צילום: אתר מוזילה

מוזילה לא פספסה את ההזדמנות להקניט את כרום מבית גוגל, המתחרה הגדול שלה - וטענה שבניגוד אליו, פיירפוקס קוונטום לא מצריך משאבי זיכרון פעולה גדולים.

הרגלי שימוש ובחירה בדפדפן נוטים להיות מושרשים וקשים לשינוי; מוזילה מקווה שהדפדפן החדש יאפשר להגדיל את נתח השוק של פיירפוקס לגרסאותיו, שעומד על 13.1% מהחודש שעבר, לפי נתוני NetMarketshare. דפדפן כרום, לעומתו, נהנה משליטה של 60% בשוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
תתחלפו בסוף עם כרום, כי מה שווה דפדפן בלי תוספים
נייטיביים? כבר רואים את זה, שלושה מתוך התוספים אצלי להורדת סרטונים מיוטיוב, לא מצליחים לעשות דברים הכי פשוטים. אני לא מדבר על להגיע להורדה בכלל... (שימוש אישי) כל הקהילה (כולל המפתחים) מתרעמים ואומרים לקרן מוזילה לעצור את זה, אבל חשוב להם להפוך לכרום המעפילים הבא! מה זה מקווה שהדפדפן יישאר אצלי מתפקד כמו שהוא, מה שנקרא לא מעודכן ודי מת. לא רוצה את הדפדפן החדש! בינתיים בטלו עדכונים אוטומטיים, של הדפדפן והתוספים.
shimi810  |  20.11.17
לכל התגובות