אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה חברות התעופה מזייפות את זמני הטיסות צילום: גטי אימג'ס

למה חברות התעופה מזייפות את זמני הטיסות

בין 1996 ל-2015 התארך באופן משמעותי זמן הטיסה מלונדון לאדינבורו - למרות שהיה אפשר לצפות שהשיפורים הטכנולוגיים יגרמו לו דווקא להתקצר; לפי מה קובעות החברות את זמני ההמראות והנחיתות שלהן?

17.11.2017, 19:23 | שירות כלכליסט

בין אם אתם משתייכים לאלה המגיעים לשדה התעופה שעות לפני הטיסה, ובין אם אתם מגיעים לשער הטיסה מתנשפים - אתם עדיין צפויים להמתין הרבה יותר זמן משנדמה לכם.

קראו עוד בכלכליסט

זמני ההמראה והנחיתה שחברות התעופה מוסרות ללקוחותיהם לא תמיד משקפים את הזמן שבו שוהה המטוס באוויר. חברות התעופה מפריזות בהערכת זמני הטיסה, כך שאפילו כאשר מתרחשים עיכוב או דחייה של טיסה, עדיין יש סיכוי טוב שהמטוס יגיע "בזמן". החברות מכנות את האסטרטגיה הזאת "ריכוך לו"ז".

  , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס   , צילום: גטי אימג

על פי עיתון הטלגרף, בין 1996 ל-2015 התארך באופן משמעותי הזמן הרשמי לטיסה מנמל התעופה הית'רו בלונדון ועד לאדינבורו בסקוטלנד. הזמן הוארך למרות השיפורים הטכנולוגיים, וזאת בעיקר כתוצאה מאסטרטגיית טווח הביטחון.

בכתב העת "רידרז דייג'סט", הודה טייס בחברת אייר-טראן איירוויי כי "חברות התעופה ערכו התאמה משמעותית בזמני הנחיתה כדי לשפר את נתוני העמידה בזמנים שלהם, כך שהן יכולות לומר שטיסה מסוימת אורכת שעתיים, בזמן שלמעשה היא אמורה לארוך רק שעה וארבעים וחמש דקות".

יתרה מזאת, הגדרת "נחיתה בזמן" אינה בדיוק מה שנראה לעין. אתר Flightstats.com המחלק פרסים לחברות עם הדיוק המרבי בלוחות הזמנים, מחשיב כמדוייקת כל טיסה הנוחתת בתוך 15 דקות מזמן ההגעה שעליו הצהירה. גם עם הגדרה כה נדיבה של זמן ההגעה, חברות התעופה מנסות להביא בחשבון כל מה שעלול להשתבש.

"אנו בוחנים בקביעות את תוכניות הטיסה ואת לוחות הזמנים שלנו כדי להבטיח שנוכל לעמוד בזמני ההמראה והנחיתה שאנו מפרסמים, ולאפשר ללקוחותינו לתכנן את הנסיעות שלהם בהתאם", כך אמר דובר מטעם אחת מחברות התעופה הבריטיות.

"מזג האוויר, סוג המטוס, המגבלות מצד מגדל הפיקוח, תשתית שדה התעופה ושיקולים גיאופוליטיים משחקים כולם תפקיד בהחלטות שלנו לגבי טווחי הביטחון של הטיסות".

אז אמנם עדיין יש מקום לשיפור בכל הנוגע לאופן שבו חברות התעופה מנהלות את לוחות הזמנים של טיסותיהן, הרי שאפשר להודות כי 15 דקות הן לא עניין גדול בהתחשב בכל שאר הדברים. עם זאת, בפעם הבאה שהטיסה שלכם מגיעה בזמן – זכרו שאין יותר מדי ממה להתרשם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
הסתכלות מעט שונה
זמן הטיסה מוגדר מזמן הדחיפה לאחור עד עצירת המטוס בשער-גייט, בגלל ריבוי הטיסות וגורמים נוספים יש שדות שההסעה היא כ45 דקות ולעיתים יותר,עד להמראה, ולאחר נחיתה ההסעה בדרך כלל קצרה אך לעיתים מתעכבים מסיבות שונות-לדוגמא מטוס שחוסם את הדרך או שער שאינו פנוי,הזמן הזה נכלל גם כן בזמן הטיסה לכן זמני הטיסה התארכו לא ניסו לשקר לנוסעים להיפך רוצים שלא יאחרו להמשך הפעילות שלהם!!!
מטייל בעולם  |  20.11.17
לכל התגובות