אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יועמ"ש קק"ל בודק: לאן נעלם מספר שתיים של עטר

יועמ"ש קק"ל בודק: לאן נעלם מספר שתיים של עטר

השופט בדימוס ספי אלון פתח בבדיקה בנוגע להיעדרותו של שמעון סוסן - היו"ר העמית של קק"ל - מהישיבות בשנה האחרונה; גם כמה חברי דירקטוריון בכירים מהליכוד חדלו מלהגיע לישיבות

15.11.2017, 19:18 | שחר אילן

מספר 2 בקק"ל - היו"ר העמית שמעון סוסן, חדל לפני קרוב לשנה מלהגיע לישיבות שני הפורומים החשובים ביותר בקרן: ההנהלה המצומצמת והדירקטוריון.

לפרשה מתווסף פן אירוני כיוון שסוסן הוא הנציג של מפלגת כולנו, ששר האוצר משה כחלון שמנהיג אותה הוביל את מלחמת המדינה בקק"ל בדרישה לקבל ממנה שני מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

היעדרותו של סוסן יוצרת חלל גדול בתחומים שהוא היה אמור להיות ממונה עליהם, ומונעת את האיזון הדרוש לכוחו של היו"ר דני עטר. כן נעדרים בקביעות מישיבות הדירקטוריון שלושה מבכירי סיעת הליכוד. היועץ המשפטי המיוחד של הדירקטוריון, השופט בדימוס ספי אלון, פתח לאחרונה בבדיקת ההשלכות המשפטיות של ההיעדרויות.

שמעון סוסן שמעון סוסן שמעון סוסן

לקק"ל שני יו"רים, אחד מהם יו"ר עמית. בעבר קיבלו שניהם שכר. בעקבות הפיכת קק"ל לחברה לתועלת הציבור, מקבל שכר רק היו"ר דני עטר. היו"ר העמית הקודם, עוזי לנדאו, התפטר ביוני 2016 מתפקידו תוך הטחת האשמת בדני עטר על אי סדרים, ולאחר שנכשל ניסיונו לחדש את קבלת השכר. במקומו מינתה כולנו לתפקיד את ראש המועצה האזורית חבל מודיעין שמעון סוסן, שנחשב מקורב מאוד ליו"ר כולנו שר האוצר משה כחלון.

מימין: דני עטר ועוזי לנדאו, צילום: עומר מסינגר, עמית שאבי מימין: דני עטר ועוזי לנדאו | צילום: עומר מסינגר, עמית שאבי מימין: דני עטר ועוזי לנדאו, צילום: עומר מסינגר, עמית שאבי

על פי הפרוטוקולים שמפרסמת קק"ל, סוסן לא הגיע לישיבות הנהלת קק"ל המורכבת משני היו"רים וחמשת הסגנים החל מ-9.1. לדירקטוריון הוא הגיע לאחרונה ב-26.2.

בכיר בקק"ל אמר שעל פי ההסכם הקואליציוני, סוסן אמור להיות אחראי לנושא הכספים בקק"ל. "יש עליו אחריות גדולה מאוד והוא לא מגיע". תוצאה נוספת של היעדרות סוסן היא שבישיבות הנהלה משתתף מספר זוגי של חברים, וכך במקרה של שוויון מכריע היו"ר דני עטר בקול כפול.

על פי הפרוטוקולים, גם שלושה נציגים בכירים של הליכוד נעדרו השנה בקביעות מהישיבות. מדובר בראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וחבר מועצת עיריית בת ים הקבלן אליהו ששון, ששניהם השתתפו לאחרונה בישיבה בפברואר.

עוד מדובר בסגן יו"ר ההסתדרות רועי שרעבי, שעל פי הפרוטוקולים הגיע לאחרונה לדירקטוריון באוקטובר 2016, אבל לאחר פניית "כלכליסט" - הגיע לישיבה השבוע.

בתחילת הקדנציה החליט הדירקטוריון שמי שלא יבוא שלוש פעמים ברציפות יוחלף. מי שפתח במאבק נגד ההיעדרויות הוא חבר הדירקטוריון נחי אייל מהבית היהודי, שאמר "או שיגיעו או שיתפטרו". אייל הוא שהעלה את הנושא בדירקטוריון וגרם להעברתו לבדיקת השופט בדימוס אלון.

נראה שאחד הדברים שמניעים את המאבק של אייל היא העובדה שההיעדרות הקבועה של חברי הליכוד מחלישה את כוחו של הימין בקרן ומחזקת את כוחו של עטר.

היועמ"ש לקק"ל ספי אלון היועמ"ש לקק"ל ספי אלון היועמ"ש לקק"ל ספי אלון

מקק"ל נמסר בתגובה ש"היועץ המשפטי המיוחד של קק״ל, השופט המחוזי בדימוס ספי אלון, התבקש על ידי הדירקטוריון לבחון את האפשרויות וההשלכות המשפטיות של הנושא. לאחר שיגבש המלצותיו, הנושא יעלה לדיון בדירקטוריון".

שמעון סוסן אמר לכלכליסט: "אני לא מגיב לשום שאלה. אין ברצוני לדבר עם התקשורת כלל ועיקר. אני מודה בשם הצוות וההנהלה".

גם בכולנו לא היו מעוניינים להגיב.

רועי שרעבי אמר בתגובה ש"לדעתי רישום הנוכחות שגוי, נכחתי לפני כמה ישיבות. אני מוצא עניין בתפקיד, וכשהשופט יגיש את חוות הדעת אתייחס".

אליהו ששון מהליכוד אמר שהוא מקיים מגעים בנושא עם ראש סיעת הליכוד בקק"ל, סגן היו"ר ארנן פלמן. "יש לי סיבות מוצקות מדוע אינני מגיע". לדבריו, הבעיה עתידה להיפתר בזמן הקרוב על ידי עזיבה או פתרון חלופי.

יוסי דגן לא היה מעוניין להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות