אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטראוס: עלייה במכירות וברווח הנקי ברבעון השלישי של 2017 צילום: עמית שעל

שטראוס: עלייה במכירות וברווח הנקי ברבעון השלישי של 2017

מכירות יצרנית המזון צמחו ב-5.5% והסתכמו ב-2.2 מיליארד שקל. בנטרול השפעת שערי החליפין, הסתכמה הצמיחה ב-8.3% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד; הרווח הנקי זינק ב-35% ל-125 מיליון שקל

16.11.2017, 08:53 | נורית קדוש

יצרנית המזון שטראוס חותמת היום (ה') את הרבעון השלישי השנה בסימן עלייה בכל הפרטמטרים העסקיים ובראשם הרווח הנקי שזינק ב-35% ל-125 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מכירות שטראוס ברבעון השלישי צמחו ב-5.5% והסתכמו ב-2.2 מיליארד שקל. בנטרול השפעת שערי החליפין, הסתכמה הצמיחה ב-8.3% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה הושגה ממרבית זירות הפעילות ובראשן פעילות הקפה שצמחה ב-13.9% ופעילות השוק המקומי שצמחה בשיעור גבוה מצמיחת השוק. העלייה נרשמה למרות ירידה במכירות חברת הממרחים והמטבלים הבינלאומית סברה, אשר מתמודדת עם השפעות הריקול שנאלצה לעשות בארה"ב בסוף 2016.

הרווח הגולמי ברבעון השלישי הסתכם ב-809 מיליון שקל, עלייה של 0.7% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. זאת בעקבות השפעה שלילית של הפרשי התרגום לשקלים, בעיקר מפעילות המטבלים והממרחים הבינלאומית עקב היחלשותו של הדולר האמריקאי אל מול השקל.

הרווחיות הגולמית של החברה ירדה ל-36.6% לעומת 38.3% בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הגולמי מפעילות ישראל רשמה ירידה בשל התייקרות בחומרי גלם מרכזיים במהלך השנה ובהם חלב גולמי, אבקות חלב ושמן זית. בנוסף, במהלך השנה נרשמה עלייה בתשומות יצור כגון שכר מינימום ומיסים עירוניים, ביחסלתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי של החברה צמח ברבעון החולף ב-3.4% והסתכם ב-221 מיליון שקל. הרווחיות התפעולית נשחקה במעט והסתכמה ב-10% מהמכירות לעומת 10.2% בתקופה המקבילה אשתקד. העלייה ברווח התפעולי הושגה מעלייה בפעילות חברת הקפה שבאה לידי ביטוי בהעלאת מחירי המכירה בחו"ל ועלייה בכמויות שנמכרו.

מנכ"ל שטראוס גדי לסין, צילום: עמית שעל מנכ"ל שטראוס גדי לסין | צילום: עמית שעל מנכ"ל שטראוס גדי לסין, צילום: עמית שעל

הגידול ברווח התפעולי נרשם למרות ירידה ברווח התפעולי בפעילות הממרחים והמטבלים בעקבות הריקול שנעשה והוביל לירידה במכירות סברה, וכן לפגיעה בהסכמי הסחר של החברה ולצד הוצאות לצורך שיפור בקרות האיכות מפעל החומוס בוירג'יניה. בנוסף, הרווח התפעולי הושפע מירידת ערך של פעילות הסלסה במהלך הרבעון השלישי של השנה. ירידה בהוצאות המימון ועלייה בהוצאות המס ברבעון השלישי, הביאו את הקבוצה לחתום את התקופה עם רווח נקי בגובה 125 מיליון שקל - המשקף צמיחה של 34.9% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס מסר: "הרבעון השלישי ממשיך את המגמה של הרבעונים הקודמים בשנה המשקפים תוצאות טובות של שטראוס ישראל ותוצאות ראויות לציון של מנועי הצמיחה הגלובליים של הקבוצה בחברות הקפה והמים, לצד המשך מיקוד במאמצים לשפר את תוצאותיה של סברה. התוצאות של פעילותנו במדינות מפתח - בהן ברזיל, רוסיה, סין, אוסטרליה וישראל – לצד תוצאות ראשונות של יישום האסטרטגיה להתמקד בעסקי הליבה שלנו, מייצרות חוסן ויציבות שישרתו את הקבוצה גם בהמשך הדרך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות