אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש בארנק: השטרות החדשים של 20 ו-100 שקל יופצו לציבור בשבוע הבא צילום: אתר בנק ישראל

חדש בארנק: השטרות החדשים של 20 ו-100 שקל יופצו לציבור בשבוע הבא

על השטר החדש של 20 שקל תופיע רחל המשוררת והוא יהיה בצבע אדום; על שטר ה-100 שקל החדש תופיע לאה גולדברג והוא יהיה בצבע כתום

16.11.2017, 11:49 | שירות כלכליסט

השטרות החדשים של 20 ו-100 שקל יופצו לציבור החל מיום חמישי הבא (23 בנובמבר) - כך הודיע היום בנק ישראל.

על השטר החדש של 20 שקל תופיע רחל המשוררת והוא יהיה בצבע אדום, כאשר בחזית השטר ייכתב השיר "כנרת". על שטר ה-100 שקל החדש תופיע לאה גולדברג והוא יהיה בצבע כתום כאשר בחזית יופיע בטקסט זעיר השיר "בארץ אהבתי השקד פורח". בשנתיים האחרונות הוחלפו השטרות של 50 שקל ו-200 שקל.

 , צילום: אתר בנק ישראל צילום: אתר בנק ישראל  , צילום: אתר בנק ישראל

השטרות החדשים, צילום: אתר בנק ישראל השטרות החדשים | צילום: אתר בנק ישראל השטרות החדשים, צילום: אתר בנק ישראל

השטרות יופצו באמצעות קופות הבנקים המסחריים, המכשירים האוטומטיים למשיכת מזומנים וסניפי חברת הדואר. ביום רביעי תמסור נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, את השטרות החדשים לידיו של נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין, באירוע שייערך במשכן הנשיא בירושלים.

בנק ישראל מסר כי שטרות מסדרה ב' של השקל החדש, אשר עודם משמשים את הציבור, ימשיכו לשמש הילך חוקי למשך כמה שנים, והם יהלכו במחזור במקביל לשטרות החדשים. הואיל ומהלך ההחלפה הוא הדרגתי, הציבור אינו נדרש לבצע בשלב זה כל פעולה להחלפת השטרות וכאשר אלו יופקדו בבנק ישראל על ידי התאגידים הבנקאיים הם יוחלפו בהדרגה בשטרות מהסדרה החדשה. בהמשך, יפרסם בנק ישראל הנחיות בנוגע להחלפת השטרות מסדרה ב'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות